МГЕО "Наш дім - Манява" » » ООН підтримує кампанію підтримки збереження біорізноманіття в Україні - 2 Червня 2010

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Представництво ООН та Асоціація природоохоронних територій оголосили початок інформаційної кампанії на підтримку збереження біорізноманіття в Україні, що має назву «Ми вирізаємо їх з нашого життя».
       Чотири рідкісні тварини та одна зникаюча рослина «вийдуть» на вулиці по всій Україні, щоби закликати українців перестати «вирізати» з життя унікальні види флори та фауни. Нова інформаційно-просвітницька кампанія організована Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація природоохоронних територій України» та підтримана Організацією Об’єднаних Націй в Україні. Вона триватиме з початку червня та до кінця грудня цього року. 
        З цією кампанією Україна приєднується до більш ніж 100 країн, які проводять численні громадські та медійні заходи на підтримку Міжнародного року біорізноманіття. Кампанія складається з п’яти образів, які демонструватимуться на біг-бордах та сіті-лайтах у найбільших містах країни – Києві, Одесі, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Львові, а також вздовж головних автошляхів країни. Основними завданнями кампанії "Ми вирізаємо їх з нашого життя" є донести до населення важливість проблеми зникнення видів тварин та рослин – представників біорізноманіття України. Наголос робитиметься на тому, що люди, які є частиною природи та тісно пов’язані з біорізноманіттям, самі створюють загрозу вимирання, з якою сьогодні стикаються рідкісні види рослин та тварин в Україні, таким чином, дії кожного з нас можуть допомогти біорізноманіттю вижити.
        Завдяки висвітленню образів тварин та рослин, яких занесено до "Червоної книги України", організатори кампанії сподіваються спонукати українців замислитися над тим, що дії кожного з нас можуть допомогти біорізноманіттю вижити. Саме тому кампанія спрямована на активне населення всієї країни. Українці повинні знати: біорізноманіття виживе, якщо я поводитиму себе відповідальніше, матиму краще ставлення до навколишнього природного середовища.
       Серія образів для кампанії "Ми вирізаємо їх з нашого життя" ілюструє вражаючу порожнечу, що залишається після того, коли тварина чи рослина зникає з нашого життя. Для висвітлення проблеми зникнення біорізноманіття було обрано таких рідкісних представників флори та фауни України: бурий ведмідь, зубр, беркут, морський коник та першоцвіт борошнистий. Всі вони – живі істоти, яких залишилося дуже мало, або які майже зовсім зникли з природи України.
        Займаючи менше 6% площі Європи, Україна володіє приблизно 35% її біорізноманіття. Цьому сприяє розташування території України на перехресті багатьох природних зон та міграційних шляхів багатьох видів тваринного світу. Але деградація довкілля, викликана інтенсивною господарською діяльністю людини, призвела до масштабних зрушень у природних екосистемах. Внаслідок цього значно зменшилась чисельність або просто зникли багато видів тварин, рослин і грибів.
         «Червона книга України» за останні п`ятнадцять років потовщала майже на третину. Тварини, рослини, гриби, риби, амфібії вимирають прискореними темпами. Але цей факт залишається поза свідомістю громадян країни. Українці не знають, що втрачають, на цей факт звертається недостатня увага громадськості. Але біорізноманіття є запорукою екологічного здоров`я всієї країни та її мешканців, крім того, біорізноманіття – це економічні ресурси та великий потенціал для стабільного розвитку держави. Підкреслюючи важливість збереження біорізноманіття та існуючих йому загроз, організатори кампанії говорять про те, що ми – невід’ємна частина природи; наша доля тісно пов’язана з біорізноманіттям, великою кількістю інших тварин і рослин, місцями їх проживання та середовищем, яке їх оточує у всьому світі.
        Організатори кампанії «Ми вирізаємо їх з нашого життя» сподіваються привернути увагу українців до унікальної краси та багатства наявного біологічного різноманіття у власній країні та заохотити пересічних громадян, організації та урядові установи вживати заходів, які потрібні для збереження біорізноманіття. Кампанія підкреслює невідкладність змін та створює можливості для усвідомлення того, що саме тепер варто почати діяти, бо разом ми можемо змінити ситуацію на краще, якщо активно залучатимемось до заходів спрямованих на збереження біорізноманіття.
         Символічно, що офіційне оголошення про проведення кампанії «Ми вирізаємо їх з нашого життя» відбулося напередодні 5 червня – Всесвітнього Дня охорони навколишнього середовища.

                                                                      Джерело : Представництво ООН в Україні 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /