МГЕО "Наш дім - Манява" » » "Озонова діра" над Антарктикою досягла 24 млн кв кілометрів - 20 Вересня 2009

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Розмір "озонової дірки" над Антарктикою в даний час складає 24 млн. кв кілометрів. Про це повідомили на днях у Всесвітньої метеорологічної організації / ВМО /. За прогнозами фахівців ВМО, цього року її максимальна величина досягне 25 млн. кв кілометрів, що на 2 млн. кв кілометрів менше, ніж у минулому році.

"Дані по метеорологічних умовах на сьогоднішній день свідчать про те, що дірка в озоновому шарі у 2009 році зменшиться у порівнянні з 2006 і 2008, наблизившись до показника 2007 року / 25 млн. кв кілометрів /", - йдеться в офіційному повідомленні ВМО.

 Це сезонне явище було вперше виявлено в 1980-і роки. Дірка в озоновому шарі над Південним полюсом починає формуватися у серпні і досягає максимального розміру в кінці вересня - початку жовтня, а потім зникає в середині грудня. Однак цього року, за інформацією ВМО, вона почала зароджуватися "занадто рано" і на 16 вересня досягла 24 млн. кв кілометрів.

Вчені вважають, що озоновий шар, що захищає Землю від згубного ультрафіолетового випромінювання Сонця, відновиться не раніше 2075. Його руйнація викликана результатами діяльності людини, зокрема викидами в атмосферу хімічних речовин. У рамках боротьби з цим явищем провідні індустріальні держави світу, в тому числі СРСР, в 1987 році підписали Монреальський протокол, який передбачає поступову відмову від виробництва та застосування озоноруйнівних речовин, зокрема хлорфторвуглеців і гідрохлорфторуглеродов.

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /