МГЕО "Наш дім - Манява" » » Папа Римський закликає вiрян дбати про довкілля - 20 Червня 2015

16.02.2019 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

18 червня у Ватикані опублікована енцикліка "Laudato Si (Вихваляємо Тебе): Турбота про спільний дім", в якій міститься заклик до католиків і всіх «людей доброї волі» піклуватися про добробут навколишнього середовища, а також докласти зусиль до протидії зміні клімату.
У своєму посланні Папа Франциск підкреслив, що «турбота про наш спільний дім» є моральним зобов'язанням для християн і повинна призвести до подолання бідності та нерівності, які тісно пов'язані зі зміною клімату і марнотратним споживанням природних ресурсів. Папа Франциск приєднався до великого списку вчених, економістів, бізнесменів, молодіжних та профспілкових лідерів, які по всьому світу говорять про важливість термінових дій проти зміни клімату та допомоги бідним країнам у реалізації їх права на сталий розвиток.
На думку найбільших природоохоронних громадських організацій, серед яких WWF, Greenpeace і Oxfam, енцикліка стане важливим аргументом для всіх тих, хто закликає відмовитися від викопного палива вже до середини століття і повністю перейти на використання відновлюваної енергії.
"Повідомлення від Папи Франциска додає такий необхідний моральний погляд до кліматичної дискусії. Зміна клімату - вже не просто наукова проблема, вона все більше стає моральним і етичним питанням. Вона впливає на життя, засоби до існування і права всіх людей, особливо бідних, маргінальних і найбільш уразливих громад", - коментує Йоланда Какабадзе, Президент WWF.
Наталiя Гозак, координатор проекту WWF в Україні зі зміни клімату, додає: "Вперше в історії послання Папи Римського до вірян стосується проблем довкілля, зміни клімату та ролі в них людини. Це ознака того, що Католицька церква визнає проблеми довкілля і ставить їх на найвищий можливий рівень поряд з питаннями миру та цінності людського життя. І хоча в Україні десь біля 14% населення відносять себе до греко- та римо-католиків, сподіваюся, що цю новину та її значення побачать й інші віряни, а церкви інших конфесій та релігій також наважаться офіційно визнати проблеми довкілля й продемонструвати єдність, коли вона так потрібна Україні".
З використанням матерiалiв Ярослава Бекiша.
http://wwf.panda.org


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /