МГЕО "Наш дім - Манява" » » Попри вказівки Кабміну, положення Оргуської конвенції та рішення суду , Мінприроди відмовилось оприлюднювати висновки екологічної експертизи - 2 Листопада 2010

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

     В Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України і надалі відмовляються оприлюднювати висновки державної екологічної експертизи, аргументуючи відмову тим, що оприлюднення висновків екоекспертизи не вимагається чинним законодавством. Про це йдеться у відповіді Мінприроди на звернення МБО «Екологія-Право-Людина» за офіційним роз`яснення ситуації із опублікуванням висновків державної екологічної експертизи на офіційній веб-сторінці Мінприроди у мережі
      Інтернет (http://www.menr.gov.ua ), на якій на сьогоднішній день розміщено лише п`ять висновків.
    «У своєму листі від 19 жовтня 2010 року Мінприроди пояснило, що оприлюднення змісту висновків державної екологічної експертизи (текстів висновків) в повному обсязі Міністерством чи його територіальними підрозділами не здійснюється, оскільки це не вимагається чинним законодавством. Також Мінприроди повідомило, що щорічно в системі держаної екологічної експертизи видається біля 7 тисяч висновків, а сканування виданих висновків є невластивою функцією для експертів, кількість яких є значно меншою, ніж потребується для опрацювання всього обсягу наявної проектної документації, а відтак у Мінприроди немає технічних можливостей та людських ресурсів для оприлюднення висновків на сайті Мінприроди» - розповіла провідний юрисконсульт ЕПЛ Єлизавета Алексєєва.
     Разом з тим, пані Алексєєва нагадала, що відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про екологічну експертизу» еколого-експертні органи чи формування після завершення екологічної експертизи повідомляють про її висновки через засоби масової інформації. Відповідно до ст. 6 Оргуської конвенції, громадськість має право доступу до повних текстів рішень із питань, що стосується довкілля. У випадку України - до текстів висновків держаної екологічної експертизи. 
     «Комітет із дотримання Оргуської конвенції, вирішуючи справу про дотримання Україною положень Конвенції, встановив, що Україна порушила свої зобов`язання за Конвенцією, не надавши громадськості висновок держаної екологічної експертизи щодо каналу «Дунай-Чорне море». Після чого Кабінет Міністрів України зобов`язав Мінприроди, починаючи із кінця 2009 року, постійно публікувати усі висновки держаної екологічної експертизи на офіційній веб-сторінці, а також у спеціальному друкованому виданні. А на початку 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд України виніс рішення, у якому постановив, що бездіяльність Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Донецькій області щодо опублікування повних текстів висновків держаної екологічної експертизи є незаконною» - сказала провідний юрисконсульт МБО «Екологія-Право-Людина».
      «Як не прикро, втім виглядає, що для нашого Мінприроди ні вказівки Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України, ні рішення суду, що набрало законної сили, не є авторитетними» - підсумувала Єлизавета Алексєєва. 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /