МГЕО "Наш дім - Манява" » » Прикарпаття зацікавлене досвідом Польщі з екологічного фермерства - 11 Серпня 2010

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

     В облдержадміністрації відбулася міжнародна конференція «Екологічне фермерство – теперішній стан і перспективи розвитку та організації ринку фермерських екологічних продуктів у Польщі та воєводстві Вармінсько-Мазурському». Її учасниками були фахівці агропромислових формувань, керівники сільськогосподарських дорадчих служб і науковці з Польщі та України.
      Як зазначалося, нещодавно делегація з Прикарпаття побувала у Вармінсько-Мазурському воєводстві. До її складу входив керівник обласної сільськогосподарської дорадчої служби Василь Довбня. Розповідаючи про свої враження від поїздки, він наголосив, що у 2008 році, перебуваючи в Польщі, ознайомився з тамтешнім досвідом організації так званого екологічного фермерства. З того часу в цій європейській державі «став помітним» прогрес у сільському господарстві, екології та щодо відновлювальних джерел енергії.
     «Мене надзвичайно вразило вирощування риби та овочів,-зазначив Василь Довбня.- На півгектарах водного дзеркала польський фермер вирощує 50 тонн риби, а за одну робочу зміну там збирають 200 тонн моркви. При цьому задіяно лише дві навантажувальні машини та один вантажник».
    Учасників конференції привітав заступник голови обласної державної адміністрації Василь Брус, наголосивши на тому, що на Прикарпатті зацікавлені у залученні європейського досвіду.
    «В рамках спільних угод у нас налагоджена результативна співпраця як у теоретичному, так і у практичному планах,-зазначив Василь Брус. - У Вармінсько-Мазурського воєводства, яке має значні досягнення у розвитку сільського господарства, нам є чому повчитися».
Результатом конференції стало схвалення спільного проекту «Взаємний обмін досвідом у ділянці сільськогосподарського дорадництва між Польщею і Україною в ділянці розвитку сільського господарства, екології та поновлювальних джерел енергії».
Довідка.
     Вармінсько-Мазурське воєводство розташоване у північно-східній частині Польщі. На території понад 24 тис. кв. м. проживає 1 млн. 463 тис. мешканців. У воєводстві – найбільша за чисельністю українська громада. Край славиться тисячами мальовничих озер, старовинними готичними містами, лицарськими замками, селами-музеями, заповідниками. Головними напрямками розвитку Вармінсько-Мазурського воєводства є рільництво, тваринництво та туризм.      
                                                                                                                Прес-служба голови ОДА


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /