МГЕО "Наш дім - Манява" » » Проблема засолення річок стає все більш актуальною - 20 Січня 2013

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

         Засолення річок стає проблемою планетарного масштабу. Кліматичні зміни по всьому світу, а так само зрослий рівень споживання води, продовжують нагнітати обстановку. Саме проблемі засолення річок присвячена робота дослідників з Іспанії. Головним винуватцем цього явища вони вважають людину і його діяльність. 
     Прісна вода використовується при поливанні засіяних площ, в промисловості та домашньому господарстві. Споживання води зростає з року в рік. Це відбивається на живій природі: надмірне засолення річок загрожує цілій екосистемі. Непідконтрольна людська діяльність може занапастити біологічне різноманіття річкових екосистем, а це загрожує екологічною кризою і новими, куди більш серйозними проблемами, які можуть торкнутися всі сфери життя.  
       Дослідники відзначають, що найбільш яскраво виражена ця проблема в Австралії. Однак європейські річки так само знаходяться під загрозою. Вчені вважають існуючі норми і законодавство занадто гнучкими: в них немає цифр, максимально допустимої концентрації солі, не прописані заходи щодо запобігання засолення річок і т.д. Дослідники пророкують сумне майбутнє Середземноморського регіону, якщо все залишиться незмінним. Вчені закликають світову громадськість поставитися до цієї проблеми як можна більш серйозно. Необхідний комплекс заходів, перш за все юридично оформлених і чітко прописаних в законодавстві всіх країн, щоб уникнути катастрофи, пише портал sciencedaily.com.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /