МГЕО "Наш дім - Манява" » » Проведення державного обліку лісів — важливий крок для подальшого розвитку галузі лісового господарства - 19 Травня 2011

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість


        На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2010 року № 13025/13/1-10 в усіх областях розпочато проведення державного обліку лісів. Востаннє в Україні його проводили ще у 1996 році, тож нині перед Державним агенством лісових ресурсів поставлено нелегке та відповідальне завдання. Про підготовку та організацію цієї роботи розповів сайту «Ліси Черкащини» начальник лісовпорядної партії Київської лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект» Анатолій Кучеренко.
        Як пояснює Анатолій Миколайович, проведення державного обліку лісів та формування державного лісового кадастру здійснюється з метою забезпечення ефективної організації охорони і захисту лісів, їх відтворення та раціонального використання, а також здійснення систематичного контролю за динамікою змін в лісовому фонді.
       Мова йде не лише про землі державного лісового фонду, а й ліси усіх форм власності, які теж мають досить значні площі. Відповідальним за формування лісового кадастру і первинного обліку лісів є Державне агенство лісових ресурсів України та відповідно обласні управління, на які покладено збір інформації. Узагальнювати ж отримані дані буде ВО «Укрдержліспроект».
      За словами Анатолія Кучеренка, раніше проведення державного обліку лісів відбувалось кожні 5 років, тому вже давно існує потреба у оновленні цих даних, аби простежити зміни стуруктури лісового фонду. Лісовий кадастр включатиме систему відомостей про розподіл лісового фонду між користувачами, поділ лісів за категоріями, дані про кількісний та якісний склад, економічну оцінку тощо. На основі цих даних будуть визначатися пріоритети державної політики в лісогосподарській галузі, а також коригуватися основні напрямки діяльності. Тож на думку фахівця, проведення державного обліку лісів, є важливим кроком для подальшого розвитку лісового господарства.
- Сформувати лісовий кадастр планують вже до кінця 2011 року, - розповів Анатолій Кучеренко, тому лісгоспи України мають зібрати та узагальнити інформацію вже наприкінці ІІІ-го — початку ІV-го кварталу. Нині ця робота вже розпочата на Черкащині та активно проводиться лісівниками області.
Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /