МГЕО "Наш дім - Манява" » » Рівень смертності від забруднення повітря в Україні один з найвищих у світі — дослідження ВООЗ - 28 Вересня 2016

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Згідно результатів дослідження, в переліку країн з найвищою смертністю від забруднення повітря Україна посідає 6-те місце після Китаю, Індії, Росії, Індонезії та Пакистану. За абсолютними показниками перше місце посідає Китай з 1 млн. смертей, друге – Індія з понад 600 тис. смертей, третє – Росія з 140 тис. смертей. В Україні щороку помирає понад 54 тисячі від забруднення повітря мікрочастками.

Вчені досліджували забруднення повітря крихітними частками розміром до 2,5 мікрометрів, відомими як PM2.5, які здатні проникати глибоко в легені. Ці мікрочастки є видом забруднення, який найбільш сильно пов’язаний з підвищеним ризиком смерті. “Справжня причина погіршення здоров’я – це мікрочастки РМ2.5, вони мають здатність проникати через легеневі мембрани і потрапляти в кровоносну систему,” – у інтерв’ю газеті зазначив Гардіан Гевін Шаддік, керівник групи дослідників. “Все більше свідчить про те, що не тільки респіраторні захворювання, але й серцево-судинні пов’язані з мікрочастками у повітрі”, – сказав він.

Експерти Національного екологічного центру України вже неодноразово привертали увагу до цієї проблеми та вказували на фактичну відсутність послідовної політики в Україні в сфері охорони атмосферного повітря. На думку експертів, першими кроками в цьому напрямку мають стати реструктуризація вугільної енергетики та заходи по зменшенню забруднення повітря в українських містах.
Загалом, за висновками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), забруднення повітря є причиною кожної з восьми смертей на планеті, викликаючи чисельні захворювання серцево-судинної, дихальної та нервової систем а також рак.  Згідно даних, опублікованих ВООЗ у попередні роки, у світі від забруднення повітря, яке виникає через спалення викопного палива тепловими електростанціями, автомобілями та іншими джерелами викидів, щороку помирає понад 3 мільйони людей.

В цьому році вперше стали доступні оцінки смертності на рівні окремих країн. Шістнадцять вчених з восьми міжнародних установ працювали з ВООЗ для проведення нового аналізу, для якого використовувалися дані моніторингових станцій, комп’ютерне моделювання і супутникові вимірювання.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /