МГЕО "Наш дім - Манява" » » Рожнятівські депутати просять провести експертизу. - 29 Серпня 2010

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

    Соціальна напруга в районі у зв’язку з намірами ТОВ «Карпатнафтохім» реалізувати проект будівництва розсолопромислу та розсолопроводу на Рожнятівщині не вичерпалася. Недавно на 29=й сесії Рожнятівської районної ради депутати прийняли звернення до голові Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій України, Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської ОДА, в якому просять додаткові дослідження залягання покладів кам’яної солі на Верхньострутинському родовищі та залучити і міжнародних експертів, «щоб убезпечити територію регіону та громадян від прогнозування екологічних проблем, а деражу – від величезних коштів для ліквідації можливих техногенних катастроф». «Згідно з висновками Інституту геології НАН України (м. Львів), - йдеться у зверненні рожнятівських депутатів, - Верхньострутинське родовище кам’яної солі розташоване в нестабільній геолого-тектонічній зоні перед насувом Карпат, де стаються розриви і порушення гірських порід та існує велика небезпека просідання поверхні і руйнації житлових будинків навколишніх сіл, засолення сільськогосподарських земель та річок Сівки, Чечви, Лімниці». 
       До речі, професор, доктор геолого-мінералогічних наук Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України Володимир Ковалевич з приводи безпеки проекту висловив таку думку:
 «Можна передбачити що навіть через десятки років після вилуговування солей на території Верхньострутинського родовища почнуться процеси просідання поверхні та карстоутворення. Вважаю, що запланована розробка Верхньострутинського родовища кам’яної солі може завдати більше шкоди довкіллю порівняно з вартістю добутої солі».
                                                                                            Джерело: газета "Галичина"Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /