МГЕО "Наш дім - Манява" » » Розмір озонової діри 2009 року буде ясний через чотири тижні - 19 Вересня 2009

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Озонова діра - область зі зниженою концентрацією стратосферного озону - знов почала формуватися навколо південного полюса, але розмір, якого вона досягне цього року, стане очевидним не раніше, ніж через чотири тижні, заявляють фахівці НАСА.

"Ми знову спостерігали за озоновою дірою в 2009 році, і, як нам здається, вона відповідає середнім щорічним показниками. Тим не менше, то, як діра буде розвиватися в цьому році, ми довідаємося тільки через чотири тижні", - сказав Пол Ньюмен ( Paul Newman) з Центру НАСА імені Годдарда, слова якого наводяться в повідомленні НАСА.

Напередодні Всесвітня метеорологічна організація розповсюдила прогноз, згідно з яким діра цього року буде менше, ніж у 2006 і 2008 роках, і буде близька до параметрів, що спостерігався в 2007 році.

 Рівень падіння концентрації озону і область, порушена цим процесом, залежить від кількості озоноруйнівних речовин, що містять бром і хлор, в стратосфері над Антарктикою. Під час зими в південній півкулі (яка зараз підходить до кінця) формуються полярні стратосферні хмари. Озоноруйнівних речовин взаємодіють з їх частками і вивільняють хлор у формі, яка легко руйнує озон.

Коли в Антарктиці закінчується полярна ніч, сонячне світло розігріває хмари і провокує хімічні реакції, що руйнують озоновий шар. Озонова діра починає рости в серпні і досягає максимальних розміром у вересні-жовтні.

Останні спостереження показали, що розмір озонової дірки стабілізувався, а рівень озоноруйнівних речовин знизився на 4% в порівнянні з рівнем 2001 року. Однак агресивні речовини досить стійкі. В даний час концентрація озону в атмосфері зростає і, як очікується, до 2020 року досягне рівня 1960-х років.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /