МГЕО "Наш дім - Манява" » » Розроблено план з очищення території України від небезпечних відходів - 23 Квітня 2011

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

        Міністерство екології та природних ресурсів України презентувало план дій по очищенню території України від небезпечних відходів у рамках Міжнародного Форуму "Навколишнє середовище для України".
       "Міністерство екології та природних ресурсів України одним із пріоритетів діяльності визначив створення системи поводження з відходами", - зазначив заступник міністра Іван Макаренко.
       Зараз завершено перший етап реалізації цього проекту, в рамках якого проведено аналіз існуючого стану в сфері поводження з відходами та вироблені рекомендації оптимальних шляхів щодо його поліпшення, зроблено оцінку фінансових, матеріально-технічних і трудових ресурсів, необхідних для виконання програми.
        Оскільки технологій, які відповідають європейським стандартам з утилізації небезпечних відходів, у тому числі непридатних до використання пестицидів, на території України не існує, єдиним шляхом вирішення цього актуального питання в сучасних умовах залишається вивезення непридатних пестицидів за межі України для їх знешкодження на спеціалізованих підприємствах. 
        "Стратегія Міністерства полягає не в точковій ліквідації застарілих пестицидів і отрутохімікатів, а в комплексному очищенні регіонів України", - зазначив Іван Макаренко. Так, в 2010 році повністю очищені від непридатних пестицидів 4 регіони України (Волинська, Тернопільська, Чернівецька області та м. Севастополь).
         Для остаточного вирішення питання, вкрай необхідне будівництво в Україні відповідного заводу останнього покоління з роторних печей для переробки та утилізації небезпечних відходів. Завод планується побудувати на рівні світових стандартів, які гарантують безпечне знешкодження небезпечних відходів та виключають негативний вплив на навколишнє природне середовище.
Деталі. прес-служби Міністерства екології та природних ресурсів України.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /