МГЕО "Наш дім - Манява" » » Семерак: В Україні є 344 накопичувачі відходів, які несуть екологічну загрозу - 10 Лютого 2017

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

На території України знаходиться 344 великотоннажних накопичувача промислових відходів (хвостосховища).

«За офіційними даними, їх в Україні всього 200. У той же час дані, отримані Мінприроди спільно з міжнародним проектом з безпеки хвостосховищ та громадськими організаціями, свідчать, що їх кількість значно більша. Ці хвостосховища – ще одна спадщина радянських часів, коли техногенний прогрес досягався будь-якою екологічною ціною», – зазначив він.

Міністр підкреслив, що внаслідок цього по всій країні зустрічаються озера, в яких можна вивчати таблицю Менделєєва».

«Побудовані в минулому столітті, ці накопичувачі несуть потенційну екологічну загрозу для навколишнього середовища і здоров’я людей не тільки на внутрішньому, але й на транскордонному рівні», – заявив Семерак.

Міністр зазначив, що впорядкування ситуації з відходами видобувної промисловості є однією з вимог Угоди про асоціацію з ЄС. За його словами, 7 лютого відомство представило базу даних накопичувачів промислових відходів.

«Серед них є ті, які зберігають речовини першого та другого класів безпеки... Найбільше таких об’єктів розташована на території Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Львівської областей. Після експертного обговорення дані будуть нанесені на інтерактивну карту Мінприроди і стануть доступними широкому загалу. В подальшому буде проведена повна інвентаризація хвостосховищ, що дозволить розпочати роботу з розробки проектів з їх закриття та рекультивації», – підсумував він.

Хвостосховище – комплекс спеціальних споруд і обладнання, призначений для зберігання або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин, які називаються хвостами. На гірничо-збагачувальних комбінатах з надходячої видобутої руди отримують концентрат, а відходи переробки переміщують у хвостосховище. Зазвичай хвостосховища споруджують в декількох кілометрах від гірничо-збагачувальної фабрики, у зниженнях рельєфу: улоговинах, ущелинах, розпадках.

  Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/02/08/semerak_v_ukraini_znahodytsya_344_nakopychuvachi_promyslovyh_vidhodiv_yaki_1039589


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /