МГЕО "Наш дім - Манява" » » Складена карта висотності лісів - 25 Липня 2010

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

   Найвищі в світі ліси ростуть уздовж північно-західного тихоокеанського узбережжя Північної Америки і в деяких районах Південно-Східної Азії. Крони таких дерев, як секвоя, каліфорнійське мамонтової дерево, дугласова ялиця і західна тсуга, досягають висоти 40 метрів і більше.
   Звичайні хвойні ліси, що складаються з ялини, сосни, смереки і модрини, як правило вдвічі нижчі. У незайманих куточках тропічних лісів крони дерев розташовуються на висоті приблизно 25 м - приблизно такий же, як у дубових, букових і березових лісів в помірній кліматичній зоні.
    Ця інформація міститься в першій у своєму роді глобальній карті висоти лісів, складеної фахівцями космічного відомства США. За повідомленням прес-служби NASA, попередні такі дослідження були в кращому випадку регіональними. Крім того, цього разу застосовувалася нова лазерна технологія, що дозволяє точно заміряти відстань між поверхнею землі і кронами дерев. Проводилися ці вимірювання з американських супутників.
    Нова робота, звіт про яку має бути опубліковано у черговому номері наукового видання Geophysical Research Letters, особливо важлива для фахівців з питань зміни клімату. Вони прагнуть якомога точніше оцінити загальні розміри біомаси на поверхні нашої планети, щоб визначити, який обсяг вуглеців вона здатна вловлювати і утримувати. Про це повідомляє ИТАР-ТАСС.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /