МГЕО "Наш дім - Манява" » » Створення та підтримка молочарських кооперативів − один з пріоритетних напрямків розвитку сільського господарства Прикарпаття - 19 Травня 2018

17.12.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Ринок молока та молочної продукції характеризується нестабільною ціновою ситуацією. Впродовж року закупівельні ціни на молоко мають великий діапазон коливань. Зазвичай, молоко дешевшає у весняно-літній період та дорожчає до осені.

Продаж молока на існуючих продовольчих ринках потребує додаткових затрат та часу. Існуюча мережа заготівельних пунктів, як правило, не має своїх постійно обладнаних приміщень, закупівля продукції часто проводиться «з коліс» і за низькими цінами. Це приводить до того, що селяни реалізовують власну продукцію через посередників, не доотримуючи значну частину коштів від її реальної вартості.

Також ще одним чинником є суттєва різниця між цінами на молоко у населення та сільськогосподарськими підприємствами.

Одним із засобів покращення заготівельно-збутової інфраструктури на дрібнотоварному ринку є створення молочарських кооперативів.

Саме темі розвитку сільськогосподарських обслуговуючих молочарських кооперативів було присвячене чергове засідання Комітету проекту уряду Канади «Розвиток молочного  бізнесу  в  Україні»,  яке  15-16 травня пройшло на Херсонщині.

У роботі комітету взяли участь заступник міністра аграрної політики України Віктор Шеремета, представники Посольства Канади в Україні, керівництво кооперативної організації «СОКОДЕВІ» (Канада), Херсонської, Дніпропетровської, Львівської та Івано-Франківської обласних державних адміністрацій.

Івано-Франківщину в цьому заході представляв директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин.

Співпраця нашої області з проектом «СОКОДЕВІ» була започаткована з підписанням у червні 2015 року Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Канадською стороною Меморандуму про співпрацю, який передбачав надання технічної та методичної допомоги молочарським обслуговуючим кооперативам та сімейним фермам.

Під час виїзного засідання комітету учасники відвідали дві сімейні ферми в Херсонській області, які продемонстрували досягнення завдяки підтримці уряду Канади.

Наприкінці зустрічі було схвалено робочий план проекту «СОКОДЕВІ» у Івано-Франківській, Львівській, Дніпропетровській і Херсонській областях на 2018 рік.

Івано-Франківщина у поточному році залучає до проекту Рогатинський, Калуський, Долинський та інші райони області.

Довідково

В області зареєстровано 85 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, в тому числі 14 молочарських.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /