МГЕО "Наш дім - Манява" » » Світова спадщина підтримує мільйони, але зазнає загроз в усьому світі - 14 Квітня 2016

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Ці об’єкти надають людям і навколишньому середовищу життєво важливі послуги, але знаходяться під загрозою у всьому світі через експлуатацію, що включає розвідку нафти та газу, видобуток копалин, незаконну вирубку лісу, несталу транспортну та туристичну інфраструктуру.
 
Звіт, який підготувала для WWF компанія Dalberg Global Development Advisors, демонструє, як природні об'єкти Світової спадщини сприяють економічному і соціальному розвитку завдяки захисту навколишнього середовища, але також детально описує глобальні провали в охороні цих об’єктів, що мають видатну всесвітню цінність.
 
Згідно з результатами дослідження, території 114-ти зі 229-ти природних і змішаних об'єктів Світової спадщини або перетинаються із ділянками видобутку нафти, газу та корисних копалин, або перебувають під загрозою з боку, принаймні, одного іншого шкідливого виду промислової діяльності. П'ять із них знаходяться в Центральній і Південно-Східній Європі й охороняються також природоохоронними Директивами ЄС.
 
«Об'єкти Світової спадщини повинні мати найвищий рівень захисту, проте, ми часто не в змозі захистити навіть цю важливу частину земної поверхні, – каже Марко Ламбертіні, генеральний директор WWF International. – Ми всі згодні з тим, що вони є одними з найбільш цінних і унікальних місць на планеті, тож тепер ми повинні працювати разом, щоб дати цим об’єктам змогу продовжувати існування для благополуччя людей і природи».
 
Їжа, вода, житло та лікування для більш ніж одинадцяти мільйонів осіб – більше, ніж населення Угорщини, – залежать від об'єктів Світової спадщини; ці люди можуть постраждати від впливу масштабної шкідливої промислової діяльності.
 
У Центральній і Південно-Східній Європі – яку WWF називає Зеленим Серцем Європи – принаймні, п’ять об'єктів Світової спадщини наразі перебувають під загрозою через видобуток копалин, нестале використання водних ресурсів, транспортну та туристичну інфраструктуру або зникнення лісів. «Серед цих об'єктів – печери Аггтелек в Угорщині, праліси Національного парку Пірін, пташиний заповідник озеро Среб’рна в Болгарії, Дельта Дунаю, а також первісні букові ліси Карпат, – каже Андреас Бекман, директор Дунайсько-Карпатської програми WWF. – Вони захищені і національним законодавством, і законами ЄС, такими як Пташина та Оселищна Директиви ЄС, і ці закони треба у повній мірі поважати та виконувати, щоб припинити теперішні руйнівні дії та появу таких ініціатив у майбутньому. Ці унікальні природні об’єкти належать усім нам і за умови сталого та правильного використання можуть принести величезні вигоди місцевим громадам та бізнесу».
 
Для цих людей і громад в усьому світі об'єкти Світової спадщини можуть зіграти ключову роль у досягненні глобальних цілей сталого розвитку, узгоджених минулого року країнами-членами ООН. Згідно зі звітом, 90% об'єктів світової природної спадщини забезпечують робочі місця та вигоди навіть далеко за кордонами цих об’єктів.
 
«Ми повинні усвідомити, що не тільки люди захищають ці об’єкти, але й природні об’єкти також захищають людей. Урядам і підприємствам необхідно надати перевагу довгостроковій  вигоді перед короткостроковими доходами і поважати статус цих неймовірних місць, – сказав Ламбертіні. – Ми повинні припинити шкідливу промислову діяльність та зосередитися на сталих альтернативах, що укріплюють об'єкти Світової спадщини, підвищують їхню цінність та користь».
 
Об’єкти Світової спадщини під загрозою промислової діяльності в Центральній та Південно-Східній Європі
Кілька об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО перебувають під загрозою через шкідливу промислову діяльність. Всі вони також захищені Пташиною та Оселищною Директивами ЄС і є частиною мережі охоронюваних територій ЄС НАТУРА 2000. Сьогоднішня загроза є сигналом неналежного дотримання чинного законодавства. WWF зараз проводить кампанії, мета яких – пересвідчитися, що існуючі закони працюють та застосовуються проти шкідливої промислової діяльності, такої як нестале сільське господарство, енергетична чи транспортна інфраструктура (#NatureAlert, #SavePirin)
 
- Печери Аггтелек в Угорщині – єдиний природний об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО в країні складається з безлічі поодиноких та скупчених вапнякових утворень. Вони також є джерелом питної води для багатьох населених пунктів в цьому районі.
Головна загроза – плани видобутку лігніту.
 
- Національний парк Пірін в Болгарії – ділянка включає в себе різноманітні ландшафти вапнякових гір з льодовиковими озерами, водоспадами, печерами і переважно хвойними лісами. Вона є частиною мережі НАТУРА 2000 через свої унікальні природні ресурси, такі як вікові соснові ліси.
Основна загроза – заготівля лісу і лижна інфраструктура, побудована із порушенням законодавства.
 
- Первісні букові ліси Карпат є прикладом продовження післяльодовикової біологічної та екологічної еволюції поверхневих екосистем.
Головна загроза – видобуток нафти/газу.
 
- Дельта Дунаю в Румунії та Україні – найбільша та найкраще збережена дельта Європи. Дельта Дунаю є притулком для понад 300 видів птахів, а також 45 видів прісноводних риб у численних озерах і болотах. Це найбільший об’єкт НАТУРА 2000 в Румунії.
Головна загроза – видобуток нафти/газу та транспортна інфраструктура.
 
- Заповідник Среб'рна в Болгарії – прісноводне озеро, що примикає до Дунаю і займає понад 600 га. Озеро є місцем розмноження для майже 100 видів птахів, багато з яких є рідкісними або зникаючими. Серед найбільш цікавих видів птахів - кучерявий пелікан, велика біла чапля, нічна чапля (квак), руда чапля, каравайка та білий косар (колпиця). Заповідник також внесений у два об’єкти НАТУРА 2000.
Основна загроза – греблі та нестале водокористування.

Допомога з перекладом матеріалу: Олена Гнезділова


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /