МГЕО "Наш дім - Манява" » » У Чорному морі залишилися тільки тюлька, шпрот і хамса - 20 Грудня 2010

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

   З-за погіршення екологічної системи Чорного моря значно скорочується популяція цінних сортів риби. Зараз там залишилися тільки тюлька, шпрот і хамса. Про це заявив заступник директора Інституту біології південних морів (ІнБПМ) з наукової роботи, доктор біологічних наук Юрій Токарев.
   "Ось до чого ми дійшли: тюлька, шпрот, хамса. Раніше були осетри, камбали, луфаря, кефалі. Це була основна риба. Кінь чорноморської немає. Хамса і шпрот складають вже 90% запасів всієї риби, яка водиться в Чорному морі. Причина - перелов і варварське ставлення людини ", - повідомив Токарєв, посилаючись на результати нещодавньої експедиції, проведеної науковцями ІНБПМ в Чорному морі з вивчення екосистеми.
    За його словами, "донними тралами варварськи взбаламучівается і нищиться все, що є на дні, де мешкають донні види риб, та ж сама камбала, якій ніде нереститися, знищується її місце проживання".
   За останні 25 років, за словами еколога, вчені інституту вперше зробили комплексну зйомку всього шельфу від північно-західної частини Чорного моря до Керченської протоки.
    "У північно-західній частині було оцінено стан Філофорне поля Зернова ділянки густо вкриті червоною водорістю філофори. Це було постійне проживання філофори, вона була висотою до 70 сантиметрів на величезній площі близько 10000 гектарів, але тепер стала гинути", - сказав Токарєв.
    За словами доктора біологічних наук, з 2008 року філофорне поле Зернова оголошено державним заповідником.
     "Але тепер можна сказати, що ми запізнилися років на 10-15 з прийняттям цього рішення. Треба було відразу, на початку 90-х років бити на сполох і зробити цей крок", - констатував він.
     "У філофори мешкали ракоподібні, певні види риб. Якщо цього немає, то немає і цих популяцій дуже важливих спільнот. Мало того, ми звернули увагу, як погано стала себе почувати там мідія і інші молюски", - доповнив учений.
      Причина такої ситуації, як вважає представник ІНБПМ, полягає в тому, що в цій частині Чорного моря стали активно добуватися газ і нафту, різко зросли вантажні потоки водного транспорту. В даний час там при глибинах 20-22 метра ходять суду з 70-80-100 тисяч тонн водотоннажності, гвинти яких взмучивают всі донні опади, і перебігом це розноситься на досить велику відстань.
     У результаті прозорість води різко зменшилася, сонячна радіація стала проходити набагато гірше, і філофора стала гинути. 
    Дослідження вчених також показали загальне погіршення екосистеми, особливо в прибережній частині. Про це повідомляє ТСН.ua.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /