МГЕО "Наш дім - Манява" » » У селі Космачі обговорили механізми розробки проектів з енергоефективності - 3 Квітня 2018

16.12.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

У селі Космачі, що на Косівщині, відбувся семінар-тренінг на тему: «Участь ОТГ в актуальних грантових конкурсах та роль міжнародних донорських організацій у розвитку громад», організований Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України у межах проекту «ПРОМІС». У заході взяли участь працівники ОТГ області, які відповідають за розробку та реалізацію проектів.

Експерт Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, керівник МГЕО «Наш дім – Манява» Микола Скиданюк звернув особливу увагу присутніх на розробку та впровадження проектів з енергоефективності та раціонального використання енергетичних ресурсів в громадах. Учасники заходу спільно розробили ініціативи щодо цього напрямку, які заплановано згодом втілити в життя.

«Впровадження енергетичних заходів та розробка місцевої енергетичної політики сприятиме не тільки покращенню інфраструктури ОТГ, але й збільшить надходження у місцеві бюджети», – зазначив Микола Скиданюк. Першими кроками для громад, на думку експерта, повинні бути інформаційні компанії з енергоефективності, впровадження енергетичного моніторингу, розроблення планів дій чи програм зі сталого енергетичного розвитку.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук підкреслив: «Нині державі не вистачає коштів на забезпечення виконання делегованих нею повноважень на місця. Тому органи місцевого самоврядування просто змушені на виплату зарплат бюджетникам використовувати власні кошти, які б мали йти на розвиток територій. З огляду на це проектна діяльність є дуже важливою, оскільки передбачає фінансовий ресурс для розвитку громад».


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /