МГЕО "Наш дім - Манява" » » У Середземному морі вчені знайшли рідкісний вид тюленів - 4 Січня 2011

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Вченим вдалося виявити раніше невідому колонію рідкісних середземноморських тюленів-монахів на одному з грецьких островів. Цьому виду загрожує зникнення, у світі залишилося лише близько 600 особин середземноморських тюленів. Дослідники навмисно не повідомляють про місце розташування колонії, щоб люди не потривожили її мешканців. Це єдине місце в регіоні, де тюлені лежать на пляжах, а не ховаються в морських печерах на узбережжі. Александрос Караманлідіс, який є науковим координатором Грецького спільноти з охорони тюленів-монахів, говорить, що головну загрозу для тюленів представляють люди. "Саме через втручання людини ці тварини вирішили переміститися у важкодоступні печери, - сказав учений. - Саме з цієї причини виявлене місце є неймовірно важливим - тюлені настільки відчувають себе в безпеці, що виходять на відкриті пляжі". Дослідники з Грецького спільноти з охорони тюленів-монахів, займаються наглядом і вивченням життя цих тварин більше 20 років. Це досить складно робити, оскільки більшість тварин тепер мешкають у місцях, які недоступні для людського ока. Загнавши тюленів у печери, кажуть вчені, людина також вплинула і на зменшення їх популяції, оскільки набагато менше новонароджених тварин здатні тепер доживати до дорослого життя. "Через людського втручання, (тюлені) народжують малят у печерах, а це означає, що більша кількість тюленят тепер гинуть під час штормів", - говорить доктор Караманлідіс.

    Кількість щорічно з'являються на світ тюленя в нововідкритій колонії на крихітному острівці є найбільшим в усьому Середземному морі. Вчені розмістили на острові відеокамери, щоб займатися вивченням життя тварин, не турбуючи їх.   Популярність Греції у туристів змусила інших середземноморських тюленів покинути острова, які були місцем їх традиційного проживання. Вчені дуже сподіваються на те, що подібне не станеться на цьому острові. "Це маленький острів з чудовими пісковими пляжами в Егейському морі, - сказав доктор Карамнлідіс. - Якщо він залишиться відкритим для відвідування людей, то це місце заповнять натовпу, що змусить тюленів знову піти".

   Більше половини з усіх залишених в природі тюленів-монахів живуть у Греції. Вчені звернулися до уряду з проханням оголосити ту частину острова, де живуть тюлені, природоохоронною зоною. Раніше налічувалося три види тюленів-монахів - середземноморський (Monachus monachus), гавайська (Monachus schauinslandi) і карибський (Monachus tropicalis). Останній у 1996 році був оголошений зниклим видом. Про це повідомляє ВВС.     


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /