МГЕО "Наш дім - Манява" » » У Західній Африці вимерли всі чорні носороги - 12 Листопада 2011

12.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

У новому виданні Червоного списку зникаючих видів повідомляється про повне вимирання чорного західно-африканського носорога (Diceros bicornis longipes). Список складається Міжнародним союзом охорони природи (МСОП) паралельно з Червоною книгою.
За даними організації, на межі зникнення в Центральній Африці також виявився підвид білих носорогів - північні білі носороги (Ceratotherium simum cottoni). Як чорні, так і білі носороги називаються так умовно - їх колір залежить від навколишнього грунту.
МСОП перераховував чисельність кількох груп носорогів. Ймовірно, зникли з лиця землі також і яванские носороги (Rhinoceros sondaicus) - ще один вид, доданий до нового видання Червоного списку МСОП.
       Загалом, чисельність чорних і білих носорогів підвищується, проте деякі види серйозно страждають від браконьєрства. Банди злочинців полюють на цих носорогів через цінне роги.
      Червоний список оновлюється щороку, але цього року він поповнився куди більшим числом опинилися під загрозою видів, ніж будь-коли раніше. Незважаючи на зусилля фахівців з охорони природи, 25% ссавців на Земній кулі знаходяться під загрозою зникнення.
        Крім носорогів, доповідь МСОП звертає увагу на рептилій Мадагаскару - 40% їх наземних видів знаходяться під загрозою.
        Тим часом, кінь Пржевальського успішно повернулася в дику природу. Чисельність виду тепер перевищує 300 особин. У 1996 році кінь визнали вимерлим видом, і з тих пір велася програма з її відновлення в неволі.
         "Нова версія Червоного списку показує, що ситуація з різними видами тварин складається зовсім по-різному", - говорить доктор Моніка Боем з Зоологічного суспільства в Лондоні - організації, яка допомагала МСОП проводити дослідження. "На жаль, в цілому сильна тенденція до звуження біорізноманіття. Ми як і раніше недоіспользуем весь потенціал можливостей з охорони природи", - підкреслила Боєм. Про це повідомляє ВВС.
 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /