МГЕО "Наш дім - Манява" » » Учасники переговорів ООН затвердили міжнародну угоду по ртуті - 20 Січня 2013

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

  Країни-учасниці переговорів ООН в Женеві після чотирьох років переговорів погодили новий міжнародний документ з проблеми ртутного забруднення навколишнього середовища, говориться в повідомленні програми ООН з навколишнього середовища (UNEP).  
  Керуюча рада UNEP в 2009 році прийняла рішення розробити до кінця 2013 року глобальний юридично зобов'язуючий документ по ртуті.
  Необхідність документа викликана прагненням міжнародного співтовариства убезпечити здоров'я людини від негативного впливу ртуті.  
  Метою договору є скорочення використання ртуті в промисловості, а також ліквідація накопиченого ртутного забруднення.
  Підсумкова сесія переговорів в Женеві завершилася вранці 19 січня, коли сторони затвердили підсумковий документ. Нова «Мінаматська» конвенція про ртуті, що отримала свою назву на честь японського міста, більше 1,7 тисячі жителів якого в 1956 році постраждали від сильного отруєння сполуками ртуті, буде відкрита для підписання на спеціальній конференції, яка пройде в 2013 році в Мінамата.
  Нова угода, зокрема, вводить заборону на первинну видобуток ртуті, регулює торгівлю металом і його використання в промислових процесах, припускає спеціальні заходи щодо зниження ртутного забруднення навколишнього середовища при "кущовому" золотовидобуванню, в металургії і енергетиці.  


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /