МГЕО "Наш дім - Манява" » » Україна обговорила з Європейським Союзом загальні кліматичні дії - 12 Жовтня 2011

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

      Україні обговорила з Єврокомісією попередні позиції сторін до 17-ї Конференції Сторін РКЗК ООН і 7-й Зустрічі Сторін Кіотського протоколу (СОР17/MOP17), а також щодо другого періоду дії Кіотського протоколу. Це питання було розглянуто на засіданні робочої групи Україна-ЄС з питань зміни клімату, яке відбулося в Брюсселі 26 вересня.
       Європейська сторона представила дорожню карту ЄС переходу до низьковуглецевої економіки до 2050 року. У ній, зокрема, містяться плани зниження викидів парникових газів на 20% до 2020 року і на 80% до 2050 року. Окрему увагу приділено енергетичного сектору, в якому заплановано повний перехід на безвуглеродную генерацію електрики до 2050 року.
         Україна в свою чергу ознайомила учасників зустрічі з перспективами розвитку законодавчої бази у сфері зміни клімату. Зокрема, мова йшла про прийняте в першому читанні проект закону "Про регулювання в сфері енергозбереження", який був розроблений на виконання Україною зобов'язань за РКЗК ООН та Кіотським протоколом до неї. Зазначений проект закону визначає правові, економічні та організаційні засади державної політики у сфері регулювання обсягу антропогенних викидів і поглинання парникових газів з метою підвищення енергоефективності шляхом впровадження енергозберігаючих технологій.
         Запропонована проектом система державного управління і контролю за викидами парникових газів дозволить державі здійснювати постійний облік і контроль за викидами парникових газів на цих підприємствах, а також залучати в економіку Україну цільові екологічні (зелені) інвестиції для впровадження новітніх екологічних технологій та здійснення соціально значимих проектів.
         Крім того, Україна виступила з ініціативою про підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері зміни клімату між Європейським Союзом і Україною з 2013 року.
        Окремо було розглянуто питання про включення сектора авіації в європейську систему торгівлі викидами EU ETS, як це передбачено відповідною директивою ЄС. Зокрема, вирішено провести семінари для українських авіакомпаній з метою їх подальшої участі в торгівлі одиницями скорочення викидів. На черзі - аналогічні заходи по секторах морського транспорту та металургії.
Інф. прес-служби Державно агентства екологічних інвестицій України.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /