МГЕО "Наш дім - Манява" » » Україна перша в Європі за кількістю сміття на людину - 24 Серпня 2013

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість


Близько 7% території України займають хімічні, побутові та інші відходи - іншими словами, більше 42 тис. кв. км земель країни завалені сміттям. За розмірами це можна порівняти із загальною площею Данії, а територія заповідного фонду України майже вдвічі менша, пише журнал «Фокус».
За підрахунками лабораторії SENSEable City Lab при Массачусетському технологічному інституті, кияни виробляють найбільшу кількість сміття серед європейців - 600 кг на рік на людину. Для порівняння: на жителя швейцарського Цюріха доводиться 406 кг відходів.
Оцінки Мінприроди також невтішні: на території України накопичилося близько 36 млрд тонн неперероблених відходів.
За його кількістю ми змагаємося хіба що з Китаєм та Індією, населення яких в десятки разів більше, констатують у Комітеті Верховної Ради з питань екологічної політики. Щорічно кількість сміття збільшується на 770 млн тонн. При цьому спалюється не більше 3% загального обсягу накопичених побутових відходів, у Європі цей показник у 13 разів вищий.
Критична ситуація зі сміттям виникла через бездіяльність місцевої влади і відсутність екологічного виховання, вважає Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги.
Для вирішення цієї проблеми Екологічна ліга спільно з Мінприроди підготувала кілька природоохоронних законопроектів. Наприклад, про заборону використання поліетиленових пакетів, замість яких пропонують користуватися паперовими. Ще два законопроекти передбачають внесення змін до податкового і бюджетного кодексів.
Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /