МГЕО "Наш дім - Манява" » » Україна скоротила викид шкідливих речовин в атмосферу через кризу - 26 Травня 2010

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

У минулому році на Україні було викинуто в атмосферу 6400000 тонн шкідливих речовин. Це на 10,6% менше, ніж було в 2008-му. На думку експертів, зниження відбулося виключно через скорочення обсягів промислового виробництва в минулому році. "У 2009 році хіміки і металурги працювали не на повну потужність. А саме вони є основними забруднювачами атмосфери", повідомив екс-міністр екології Сергій Курикін. "Ті близько 30 проектів, які реалізуються в рамках Кіотського протоколу, поки на початковій стадії і ще не встигли б принести відчутний ефект. Причому гроші були. Ті $ 380 мільйонів, які нам заплатила Японія за квоту, повинні були бути направлені на проекти зі зменшення викидів . Зараз уряд активно шукає на своїх рахунках ці гроші, на що вони витрачалися і чи є ще взагалі ", цитує Курикіна видання" Дело ".
 Що стосується областей, за кількістю шкідливих викидів перше місце утримує Донецька область з результатом у 1,5 мільйона тонн, з яких 1,3 мільйона тонн забезпечили стаціонарні джерела. За даними Міністерства охорони навколишнього середовища, в цьому регіоні найбільшими забруднювачами атмосфери є ММК ім. Ілліча, "Азовсталь".
       Потім слід Дніпропетровська область - там було створене 989000 тонн викидів, з них на підприємства довелося майже 800 тисяч тонн. За даними екологічного відомства, найбільшими забруднювачами тут були Дніпровський комбінат імені Дзержинського і "АрселорМіттал Кривий Ріг".
        У трійці надзвичайно забруднених і Луганська область - майже 600 тисяч тонн викидів, з них виробництва - зокрема Алчевський меткомбінат, "Лисичанська сода" - забезпечили 506 тисяч тонн. Найменший внесок у забруднення атмосфери внесла Чернівецька область - в 2009-му викиди шкідливих речовин тут склали 43 тисяч тонн, і в основному від транспорту (39 тисяч тонн).
       Показник Києва вище середнього по Україні - 277,9 тисяч тонн. З них 243 тисяч складають викиди від транспорту. Серед стаціонарних джерел найбільший внесок у забруднення вносить сміттєспалювальний завод "Енергія", а також підприємства комунальної сфери, що забезпечують життєдіяльність міста - "Київводоканал", Бортницька станція аерації.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /