МГЕО "Наш дім - Манява" » » Україну поглинають сміттєзвалища - 6 Березня 2011

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

        В Україні майже 4% території займають відходи різних видів, повідомив глава комітету Верховної Ради з питань екологічної політики Анатолій Семинога.
«Слід зазначити, що відходи в Україні не переробляються, ми навпаки їх накопичуємо і збираємо. 4% території нашої держави зайняті відходами різних видів: це відходи хімічної промисловості, побутові відходи, а також багато інших видів відходів», – наголосив Семинога.
      Також він вказав на проблему утилізації в Україні акумуляторних схем, акумуляторів і батарей.
      «Для вирішення цієї проблеми можна запропонувати систему розподілу відходів на харчові і нехарчові. Тут повинна бути відповідна державна політика, наприклад, можна створити державний фонд, який займатиметься бюджетними проектами з переробки та утилізації відходів», – запропонував депутат.
      Крім того, є велика проблема утилізації відходів на полігонах, а будівництво сміттєспалювальних заводів є неактуальним, тому що сьогодні слід застосовувати технології безпосередньої переробки та утилізації.
    До слова, і на Івано-Франківщині є проблема з відходами і сміттєвими звалищами. Надвірнянське сміттєзвалище розташоване поблизу села Каміного, просто навпроти історичної пам`ятки Пнівський замок. Саме від нього і була започаткована Надвірна. Пнiвський зaмок порiвняно з iншими прикaрпaтськими зaмкaми непогaно зберiгся i є нaдзвичaйно цiнною пaм’яткою вiйськово-оборонної aрxiтектури XIV - XVII ст. А мешканці села вже кілька років не можуть пити воду з криниць. Вода стала непридатною для споживання через сміття, яке звозять у несанкціонований кар’єр. Після вивозу цінних для будівництва гравію та піску залишаються великі ями, в які жителі ближніх сіл висипають тонни сміття, що гірше, не лише побутового, а й промислового. Отруйні стоки, не маючи перешкод, потрапляють до підземних вод, а звідти – у річку і криниці.
     А сміттєзвалище тим часом набуває ще більших розмірів. Ситуація на межі екологічної катастрофи. Туристи, які приїздять подивитися на пам`ятку архітектури, не знають чому дивуватися більше – замку чи сміттю і який вражаючий фон вибрати для своїх світлин
                                                                                 Ярина Руда, Коломийські ВІСТИ


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /