МГЕО "Наш дім - Манява" » » Уряд залишив заповідні території без фінансування - 21 Січня 2012

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

    В Державному бюджеті України на 2012 рік не передбачені кошти для територій природно-заповідного фонду (ПЗФ), підпорядкованих Держлісагенству. До числа «постраждалих» потрапили шість природних заповідників та понад десять національних парків.
     У 2011-му році на їх функціонування з Держбюджету було виділено 53,0055 мільйонів гривень – це всього 7,1% коштів, передбачених на фінансування видатків та кредитів Державного агенства лісових ресурсів (Держлісагенство). Ці кошти надходили для заповідних територій за окремим кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 1901080 – «збереження природно-заповідного фонду”, у поточному році, готуючи бюджет на 2012-й рік, урядом було виключено вказаний вище код видатків. Додатком 3 до Закону «Про державний бюджет на 2012 рік» зазначений лише код програмної класифікації видатків та кредитування 1901060 – «ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів у лісовому фонді”. Тобто, тепер заповідники будуть фінансуватись на загальних підставах разом із держлісгоспами, а їх грошима розпоряджатимуться обласні управління лісового господарства.

     «Що ж це означає для заповідних територій? Тепер, коли об’єкти ПЗФ втратили свою фінансову автономність в межах Держлісагенства, виникає небезпека, що кошти, передбачені на заповідну справу і охорону природи, будуть витрачені на латання боргових дірок у якомусь з держлісгоспів» – говорить головний редактор видання «Станіславівський Натураліст» Андрій Заморока.

      Екологічні організації вважають, що це неминуче призведе до невиконання об’єктами ПЗФ поставлених перед ними завдань з охорони і відтворення природних комплексів, а також це цілком реальний сценарій скорочення штату працівників об’єктів ПЗФ.
                                                              Джерело:
Національний екологічний центр України


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /