МГЕО "Наш дім - Манява" » » В Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів запрацювала сучасна лабораторія моніторингу вод та грунтів - 1 Березня 2019

22.03.2019 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

В сферу компетенції лабораторії входить спостереження за станом поверхневих вод басейну р.Дністер згідно Програми державного моніторингу вод, затвердженої наказом Державного агентства водних ресурсів України від 18.01.2019 № 30 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

Для встановлення стану поверхневих вод басейну будуть визначатися показники якості води за такими напрямками:
– пріоритетні забруднюючі речовини відповідно до Переліку, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45;
– хімічні та фізико-хімічні показники для масивів поверхневих вод, забір води з яких для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення становить більше, ніж 100 м3 на добу та речовини, які можуть вплинути на якість питної води;
– специфічні синтетичні і несинтетичні забруднюючі речовини, що є характерними для басейну р.Дністер внаслідок антропогенного навантаження.

Для виконання цих завдань у Дністровському БУВР проведено капітальний ремонт приміщень лабораторії, покращені умови для проведення лабораторних досліджень і відповідно до напрямів роботи в лабораторії будуть функціонувати сектори хроматографічних, спектрофотометричних та фізико-хімічних досліджень. Крім того, створені сектори по підготовці зразків для досліджень.

Новим і важливим напрямом у Програмі державного моніторингу є пріоритетні забруднюючі речовини. Для їх визначення Дністровським БУВР придбано газовий хроматограф-мас-спектрометр Shimadzu GCMS-TQ 8040NX EI, який дасть можливість визначати пестициди, поліароматичні вуглеводні та леткі органічні сполуки. Для підготовки проб води до хроматографічних досліджень придбана система очищення води з картриджами, роторний випарник та випарник розчинника. Колектив лабораторії освоює специфіку закупленого обладнання, вивчає та впроваджує методики виконання досліджень. В загальному, хромато-мас-спектрометром будуть визначатися 35 пріоритетних забруднюючих речовин.

Для визначення хімічних і фізико-хімічних показників якості поверхневих вод Програмою державного моніторингу затверджені нові створи спостережень, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення.

Перелік специфічних синтетичних і несинтетичних забруднюючих речовин буде встановлений скринінгом проб води.

За результатами лабораторних досліджень будуть розроблені заходи для досягнення поверхневими водами регіону доброго екологічного та хімічного стану.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /