МГЕО "Наш дім - Манява" » » В Палау з'явився перший у світі заповідник для порятунку акул від людей - 27 Вересня 2009

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Крихітна держава Палау створила перший у світі заповідник для акул, які стали жертвою хижацького промислу, повідомив у п'ятницю на сесії генеральної асамблеї ООН президент країни Джонсон Торібіонг.

Держава розміром з пів-Москви, розкидана на островах у Філіппінському морі Тихого океану, оголосила зоною заповідника прибережні води площею 629 тисяч кілометрів, що можна порівняти з територією Франції або американського штату Техас.

Торібіонг також закликав світ ввести мораторій на видобуток акул, оскільки гроза морів опинилася на межі знищення.

За оцінкою експертів ООН, у світі щорічно в комерційних цілях винищується 73 млн акул, плавці яких використовуються в фармацевтичних цілях.

 Ці найдавніші представники підводного світу населяють нашу планету більш, ніж 400 мільйонів років, проте сьогодні третина їх видів опинилася перед загрозою повного зникнення, стверджують екологи.

Більшість видів акули відносяться до так званих справжніх хижаків, але окремі види, зокрема, китова, гігантська і великорота акула живляться планктоном.  Архіпелаг Палау складається з безлічі дрібних атолів, що утворилися на вершинах підводних вулканів. У прибережних водах мешкають 1,5 тисячі видів тропічних риб, безліч рідкісних ссавців. У 1995 році Міжнародний комітет морських біологів та фахівців з охорони природи оголосив Палау Підводним Дивом Світу.

Джерело РІА Новини


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /