МГЕО "Наш дім - Манява" » » В Україні можуть заборонити використання целофанових кульків - 21 Січня 2012

12.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

     У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ вирішили дати бій тоненьким одноразовим пакетам, які безкоштовно можна взяти в супермаркетах або купити на ринку, і незабаром вони можуть назавжди зникнути з нашого життя.
    У Міністерстві розробили законопроект, який передбачає заборонити виробництво, імпорт і розповсюдження пакетів, об'ємом менше 20 л, товщиною - менше 0,025 мм. Винних каратимуть штрафами до 1700 грн. Проект зараз проходить громадське обговорення, потім його направлять у Верховну Раду, де, як сподіваються у міністерстві, закон приймуть, а в 2013 році він запрацює.
     Начальник благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіон Олександр Ігнатенко каже, що головне завдання закону - мінімізувати відходи. "Кульки розносить вітром, вони забивають водостічні стоки і русла річок, що призводить до повеней. Також при розкладанні пакетів виділяються токсини і канцерогени. Вони потрапляють у воду, а потім в організм людини і викликають різні хвороби, - говорить Ігнатенко. - Від кульків вже відмовилися у Франції, Італії, Іспанії, Японії та інших країнах ". На його думку, без маленьких пакетиків можна обійтися: "Середній термін" життя "такого пакета близько 20 хвилин, а розкладаються - 200 років. Зазвичай покупці в магазинах сортують по кулька продукти, а вдома все викладають в холодильник і шафки, а пакети - в урну. Я сам пробував жити без маленьких кульків, продукти відразу клав у великій. Це зручно і екологію не забруднює. До того ж ми не забороняємо Біопакети (їх уже почали продавати в Україну, коштують дорожче звичайних у 2 рази), які розкладаються протягом місяці і не залишають шкідливих речовин після себе ".
     Думки екологів розділилися - одні повністю підтримують подібну практику, інші - вважають, що закон принесе тільки шкоду. "Ми на правильному шляху! - Говорить голова екологічної асоціації" Зелений світ "Юрій Самойленко. - Наступним має стати заборона великих пакетів і пластикового посуду".
    А ось еколог Володимир Мальцев вважає, що закон не продуманий: "Альтернатива поліетиленовим пакетам - паперові. Це означає, що будуть вирубувати ліси. Як відомо, виробництво паперу дуже" брудна "(у природне середовище потрапляють метанол, скипидар, фенол, хлор, сульфат натрію, вапняний пил тощо, що негативно впливає на навколишнє середовище). Потрібно налагодити сортування сміття та розробити систему переробки таких пакетів ". В Міністерстві пояснюють, що в країні немає коштів на реалізацію проекту з переробки пакетів. А поки будемо чекати, коли з'являться гроші, "кульочки" будуть отруювати природу і здоров'я українців.
       Постраждають від прийняття закону в Україну фабрики, які виробляють кульки. "Будуть збитки, може, когось доведеться звільнити з працівників. Але в нас залишається ще виробництво великих пакетів, їх же не будуть поки чіпати", - сказали нам на одній з них. Про це повідомляє "Сегодня".


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /