МГЕО "Наш дім - Манява" » » В Україні стартував перепис дерев - 13 Вересня 2009

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Перепис найстаріших дерев Україні розпочали екологи Київського еколого-культурного центру. За підтримки Державної служби заповідної справи Міністерства природи України наша країна знатиме де ростуть зелені довгожителі, яким понад 1000 років.

По всій Україні розкидані дерева, які пережили не одне сторіччя. Екологи вже переписали старі дерева Києва, з яких 70% стали пам’ятками природи. Найстарішим деревом Києва виявився дуб Грюневальда, йому понад 800 років. Дерево росте у пансіонаті «Жовтень», що у  Кончі-Заспі.

Тепер переписуватимуться дерева з усієї України. Найбільше екологів цікавитимуть дуби, яким понад 1000 років. Ці дерева, досягаючи тисячолітнього віку далі не ростуть, їхньої сили вистачає хіба що на гілля та листя. В Україні дуб, якому понад тисячу років поки що один – це Дідо-дуб. Цьому велетню 1200 років, а його периметр становить  9 метрів 10 сантиметрів. Росте зелений довгожитель в селі Стужиці  Закарпатської області. Екологи будуть пропонувати присвоїти Дідо-дубу звання національного дерева України. Щодо дерев, яким 600, 700, 800 років, то їх за нашими підрахунками екологів  40-50 екземплярів.

Дуб Максима Залізняка, 1000 років Звичайно, такий перепис дерев важливий не лише для документації. Для того, щоб дерево довго жило, його потрібно охороняти, а також лікувати, підгодовуючи та пломбуючи за потребою дупло дерев. Адже протягом 1000 років гілки дерев стають важкими Одна гілка дерева, якому понад 800 років важить тонну. Тому їх треба підв’язувати, щоб вони не падали і не розривали дерево.

Першу частину перепису екологи завершать наприкінці жовтня. Результати перепису вони віддадуть Держслужбі заповідними справами для того, щоб найстаріші дерева, яким тисяча чи 900 років, охоронялись державою, та негайно лікувались.

www.lifenews.com.ua

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /