МГЕО "Наш дім - Манява" » » Вчені клонували найстаріше у світі дерево - 13 Вересня 2009

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Австралійський телеканал ABC повідомляє про досягнення біологів Тасманії, яким вдалося клонувати найстаріше на планеті дерево. Місцеві фахівці говорять, що зараз клімат на планеті різко змінюється і дерева цього виду не можуть протистояти смертоносному грибку, який в природних умовах досить швидко знищує дерево.

Дослідники говорять, що їм вдалося в лабораторних умовах клонувати Королівську Ломацію, вперше виявлену у видалених регіонах південного заходу Тасманії близько 70 років тому. Радіовуглецевий аналіз показав, що в незмінному вигляді на нашій планеті ці дерева існують як мінімум 43 тис. років.

За словами Наталі Тепсон, ботаніка з Королівського ботанічного саду Тасманії, зараз ломації вже не зможуть відновитися без сторонньої допомоги, оскільки в природних умовах залишилося всього декілька сотень таких рослин, до того ж велику частину з них вже вразив грибок Phytophtora, який активно паразитує на стволах дерев. Єдиним способом збереження древнього виду є його штучна репродукція. "Застрахувати унікальний вид рослин ми можемо лише через клонування. Слід зазначити, що сам процес штучного відтворення ломацій складний, коли ми спробували клонувати рослину вперше, то ми втратили все перше покоління клонів. Зараз у нас є близько 20 молодих рослин, які живуть в лабораторії більше 8 місяців", — говорить вона.

kreschatic.kiev.ua


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /