МГЕО "Наш дім - Манява" » » Ви теж можете допомогти зберегти Свидовець - 25 Липня 2019

21.08.2019 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Один із найвищих хребтів українських Карпат – Свидовець, де ще збереглася первісна природа альпійського типу з льодовиковими озерами і старовіковими лісами – збираються перетворити на найбільший в Європі елітний гірськолижний курорт. Місцевим обіцяють робочі місця і мовчать, що величезний регіон залишиться без води, а зсуви і паводки стануть регулярними і значно масштабнішими.

А кліматологи, з якими, очевидно, ніхто не радився, додають, що з нинішніми темпами потепління уже через 10-15 років погодні умови саме для гірськолижного курорту тут будуть погані. Тож ця жертва може бути ще й зовсім даремною.

УКМ долучилася до руху Free Svydovets, щоб не допустити забудови унікальної території. Ситуація буквально така: по одну сторону гори – території, які охороняються ЮНЕСКО як особливо цінні, а по другу сторону замість таких само прадавніх лісів має з’явитися 60 готелів, 120 ресторанів, аеродром, 230 км лижних трас, 23 підйомники. Тут хочуть приймати одночасно 28 тис. туристів і ще 5 тис. обслуговуючого персоналу. Буде знищено щонайменше 1430 га лісів (з них 500 га старовікових). Гігантський курорт безпосередньо межуватиме з заповідником міжнародного значення.

Цей монстр потребуватиме колосальної кількості води. Для побуту, а ще більше - для штучного снігу. Тож передбачається створення водосховищ і використання ґрунтових вод. Це, кажуть екологи, загрожує усьому водному балансу Карпат. Саме в цьому місці починається Чорна Тиса, яка тепер перетвориться на каналізацію курорту. 
Ви теж можете допомогти зберегти Свидовець: надішліть на пошту президента requests@apu.gov.ua
лист, текст тут: http://bit.ly/2YlfODK 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /