МГЕО "Наш дім - Манява" » » Відбулося IV засідання Басейнової Ради Дністра - 20 Жовтня 2010

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

      В рамках визначення стратегії та формування Плану управління річковим басейном і Довгострокової цільової басейнової програми розвитку водних ресурсів, а також забезпечення узгодження інтересів та координації дій суб’єктів управління та користування водними ресурсами на території Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Вінницької та Одеської областей створено Басейнову Раду Дністра. Чергове IVзасідання Басейнової Ради Дністра відбулося 15 жовтня 2010 року в Тернопільській області.
      Одним з напрямків проведення засідання було висвітлення основних причин забруднення поверхневих вод та екологічних ризиків в басейні р. Дністер, повідомляють на офіційному сайті Мінприроди України.
      Від Львівської області участь у вищезгаданому заході взяли перший заступник начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області С.Д.Татух, начальник відділу охорони водних ресурсів та техногенно-екологічної безпеки Львівського обласного виробничого управління водного господарства „Облводгосп” Н.С.Крута, голова Громадської ради при Держуправлінні ОНПС в Львівській області П.Грицишин.
      У своєму виступі С.Д.Татух ознайомив учасників заходу з екологічним станом басейну р.Дністра у Львівській області, зокрема, посадовець зазначив, що в зв’язку із зниженням темпів виробництва зменшилось використання води підприємствами, відповідно знизився скид зворотних вод у поверхневі водні об’єкти басейну р.Дністра у порівнянні з минулим роком - на 11,79 млн.м3. В 2009 році відбулося зниження скиду нормативно – очищених вод на 3,38 млн.м3. Особливу увагу присутніх С.Д.Татух звернув на те, що і надалі в р. Дністер продовжують поступати забруднені стічні води таких комунальних підприємств: КП „Бібрський комунальник” (Перемишлянський район), ДП „Водоканал” (м.Ходорів), Самбірське ВКГ, КП „Стрийводоканал”, ТзОВ „Трускавецький водоканал”, КП „Житлово-комунальне управління” (м.Турка). Також в басейн Дністра недостатньо-очищені води скидають: Славське КВКП, Сколівське КПВКГ, ПЖКГ Моршинської міської ради, МКП „Перемишляниводоканал”, МКП „Миколаївводоканал”, КП „Пустомитиводоканал”.
      Екологічні ризики для басейну Дністра становлять накопичення відходів на низці гірничо – хімічних підприємств Львівщини (Стебницьке ДГХП „Полімінерал” та Роздільське ДГХП „Сірка”). 
      Перший заступник начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області С.Д.Татух надав пропозиції щодо зменшення забруднення поверхневих вод в басейні р.Дністра, а саме: 
- розробити Програму охорони і раціонального використання водних ресурсів Басейну Дністра, в якій передбачити:
- забезпечення фінансування з державних і місцевих бюджетів винесення меж прибережно захисних смуг і водоохоронних зон;
- забезпечення будівництва і реконструкцію каналізаційних очисних споруд;
- вирішення проблем поводження з відходами на Роздільському ДГХП „Сірка” та Стебницькому ДГХП „Полімінерал”.
                                                                                                                      АВТОР: ЕКО.PORTAL.LVIV.UA


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /