МГЕО "Наш дім - Манява" » » Вітаю Карпати зі святом. 11 грудня - Міжнародний день гір. - 12 Грудня 2015

16.02.2019 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Вони не тільки дають джерело засобів до існування майже для 915000000 людей або 13 % населення, що проживає в гірських районах, але опосередковано сприятливо впливають на мільярди, які проживають у їхніх підніжжя.
Зокрема, гори дають прісну воду, енергію і продовольство - ресурси, яких в прийдешні десятиліття буде все менше і менше. При цьому, в гірських районах найбільш високий рівень бідності, і вони надзвичайно вразливі під впливом змін клімату, збезлісення, деградації землі та природних катастроф. Так, кожна третя особа, що проживає в гірських районах країн, що розвиваються, страждає від браку продовольства і змушенні жити в злиднях та ізоляції.
Потрібно знайти нові і стійкі шляхи, які відкривали б можливості для населення як в гірських районах, так і на низовині, і дозволяли б викорінити бідність, не завдаючи подальшої шкоди тендітним гірським екосистемам.
Продукція, вироблена в гірських районах
Цього року День привертає увагу громадськості до продукції, виробленої в гірських районах. Населення гірських районів найчастіше зайнято в сімейних фермерських господарствах, джерелами засобів до існування яких служать різні види діяльності. З покоління в покоління вони створювали унікальні, несприйнятливі до зовнішніх чинників, стійкі й адаптовані до місцевих умов виробничі системи, які орієнтовані на виробництво, доступних виключно в гірських умовах продуктів і послуг.
По всьому світу зростає попит на вироблені в гірських районах традиційні якісні і поживні види продовольства, такі як, сири, приправи, ягоди і гриби, а також на вироби традиційних промислів і ліки. Мало масштабне сільське господарство гірських районів не в змозі конкурувати з масовим виробництвом на рівнині, проте воно може знайти свою нішу на ринку органічних товарів, вироблених з дотриманням етичних принципів з високоякісних продуктів, які цінуються значно вище.
Підвищена увага до ролі гір підштовхнуло Генеральну Асамблею ООН оголосити 2002 рік Міжнародним роком гір. У зв'язку з цим Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 57/215, в якій постановила проголосити 11 грудня Міжнародним днем гір і закликала міжнародне співтовариство організовувати в цей день заходи на всіх рівнях з метою пропаганди значення стійкого розвитку гірських регіонів.
Міжнародний день гір традиційно відзначається з 2003 року. У цей день проводяться заходи, покликані нагадати про важливість гір в житті всього людства, проблеми та можливості в галузі сталого розвитку гірських регіонів, намітити шляхи створення партнерств, які допоможуть зберегти навколишнє середовище і змінити життя людей в гірських районах на краще.

 

 

 

 

 

 

 

 Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /