МГЕО "Наш дім - Манява" » » Витік фільтрату на полігоні ТПВ - 22 Квітня 2010

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість


      На полігоні твердих побутових відходів м.Івано-Франківська, який розташований в с.Рибне, стався витік фільтрату.
        Спеціалісти Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області одразу виїхали на місце події, здійснили обстеження полігону. Причина витоку фільтрату – переповнення збірників, ситуація погіршилась через значні обсяги опадів. Виявлено забруднення обвідної канави, води з якої потрапляють в р.Павлівка. Також забруднені землі Майданського лісництва. Працівники інспекції відібрали проби поверхневих вод та ґрунтів, проводиться лабораторний аналіз.
         Аварійне забруднення внаслідок витоку фільтрату на полігоні в с.Рибному сталося не вперше. Причиною цього є порушення умов експлуатації полігону. Проектом передбачено періодичне відкачування фільтрату на міські очисні споруди через тимчасовий трубопровід. Відкачати фільтрат мали ще у березні.         
         Однак через відсутність коштів роботи не виконувались. Міська влада вже після аварійної ситуації дала вказівку відкачати фільтрат через тимчасовий трубопровід на міські очисні споруди, а до кінця року – побудувати постійний трубопровід, що дозволить назавжди вирішити проблему з витоками фільтрату на міському сміттєзвалищі.
        Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області притягнули до адміністративної відповідальності двох посадових осіб полігону. Підприємству видано припис на усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства. Встановлюються обсяги фільтрату, який потрапив у навколишнє середовище. Після отримання результатів лабораторних аналізів буде проведено розрахунок завданих довкіллю збитків.
На сьогоднішній день ситуація стабілізується.
                                                                                            Джерело: Мінприроди України


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /