МГЕО "Наш дім - Манява" » » Всі арктичні льоди можуть розтанути через 10 років - 6 Листопада 2011

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

    Танення льодів в Арктиці йде більш швидкими темпами, ніж передбачалося раніше. Про це свідчать нові дані, отримані Норвезьким полярним інститутом.
    Вчені встановили на дні Північного Льодовитого океану спеціальний гідролокатор, який вимірює товщину криги і пересилає дані дослідникам. До цих пір вважалося, що крижаний покрив Арктики зникне не менш ніж через 50-100 років. "Таких товстих крижин, як, скажімо в 1990-і роки, ми вже не виявили. Виходячи з того, що ми побачили, я не здивуюся, якщо через 10 років арктичні льоди повністю розтануть", - повідомив телеканалу NRK океанограф Ермонд Хансен.
      Таким чином, практично зникли багаторічні льоди товщиною більше 5 метрів - в 1990-і роки вони становили 28 відсотків від усіх льодів Арктичного басейну. Взимку 2010 року їх залишилося 6 відс. Фактично з 1990-х товщина найбільших крижин зменшилася з 4,3 до 2,2 метра. Це, вважають вчені, стало результатом того, що "Арктичний басейн вступив у нову фазу, де динамічні та термодинамічні фактори об'єдналися і викликали зсув у бік скорочення товщини льоду".
    "Товщина багаторічних льодів зменшилася настільки, що наближається до товщини однорічних. За нинішніх умов вони можуть розтанути за один літній сезон", - додав він.
      "Ця інформація не вселяє оптимізму. Танення відбуватиметься дуже швидко і серйозно вплине на життя білих ведмедів, моржів, риби і птахів. Крім того, якщо льоду стане менше, знизиться і отражаемості сонячних променів від поверхні Землі. Це означає, що океан буде все більше нагріватися ", - вважає міністр охорони навколишнього середовища і міжнародного розвитку Норвегії Ерік Сульейм. Про це повідомляє ИТАР-ТАСС.      


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /