МГЕО "Наш дім - Манява" » » «Заповідними стежками села Манява» - 15 Грудня 2018

23.01.2019 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

«Заповідними стежками села Манява»
Під такою назвою в селі Манява завершено впровадження проекту, ініційованого членами молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява» спільно з Манявським лісництвом та молоддю цього населеного пункту. Названий проект був реалізований  у рамках проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що реалізується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. 
Основною метою ініціативи було впровадження природоохоронних заходів на територіях природно-заповідних об’єктів села Манява та привернення уваги місцевих жителів до екологічних проблем краю. 
В рамках проекту протягом липня - вересня заплановано впроваджено :
1)Облаштовано джерело з питною водою в урочищі «Монастирецька»
Джерело сполучає 4 заповідні об’єкти, знаходиться на території майже 52 гектари, єдине неподалік дороги і є легко доступним. На початку року нами було відібрано проби води, які показали, що вода має викосі показники якості та насичена мінералами. Облаштування цього джерела має два важливі результати: (1) покращує рекреаційні послуги та (2) привертає увагу місцевих жителів і гостей до збереження природних джерел. 
2)в урочищі «Монастирецька» було встановлено пожежно-оглядову вишку та дерев’яний перехід (довжиною 5 м і шириною 1,5 м) до пожежно-оглядової вишки. ЇЇ розташовано на місцевості з якої проглядається територія всього Манявського та частково Надвірнянського лісництв. Завдяки вишці лісники можуть спостерігати за екологічним станом природно-заповідних об’єктів на території Манявського лісництва, виявляти несанкціоновані рубки, пожежі в лісових угіддях тощо. Для відвідувачів це гарне місце огляду Карпат.    
3)На території гідрологічної пам’ятки загальнодержавного значення «Манявський водоспад» облаштовано перехід (довжиною 6 м і шириною 1,25 м) до Манявського водоспаду з нижчої сторони. Також проведено частковий ремонт існуючого переходу до верхньої частини водоспаду. Існуюча стежка була облаштована у 2012 році і потребувала часткового ремонту.  
4)Виготовлено та встановлено на території Скита Манявського два інформаційних плакати про об’єкти природно-заповідного фонду на території Манявського лісництва, а також вздовж нової дороги встановлено 4 інформаційні вказівники. 
5)Видано та розповсюджено інформаційний буклет «Заповідними стежками села Манява» з інформацію про всі природно-заповідні об’єкти, які знаходяться на території Манявського лісництва.
Вже у березні-квітні  2019 року членами нашої організації, спільно з учнями Манявського навчально-виховного комплексу на території розсадника буде закладена шкілка саджанців модрини польської. Протягом вересня заступником голови нашої організації, вчителем біології та екології проведено 5 уроків для учнів старших класів 9- 11 класів щодо збереження заповідних об’єктів, їх роль для громади та можливість залучитися до майбутніх заходів в рамках реалізованого проекту. 
В цілому до проекту було залучено Щонайменше 25 дорослих та 75 дітей та розміщено 14 інформаційних повідомлень про проекту в Інтернет мережі, друкованих ЗМІ та радіо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /