МГЕО "Наш дім - Манява" » » Завершено реалізацію проекту «Впровадження енергозберігаючих заходів в Гутянській ЗОШ І-ІІІ ст..» - 16 Березня 2014

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Брак енергії, енергозбереження, енергоефективність - терміни, які ми чуємо все частіше і частіше при обговоренні похмурих прогнозів про майбутнє енергоресурсів, енергетичної безпеки та екологічних проблем, пов'язаних з енергією майбутнього. Заходи широкого використання відновлюваних джерел енергії, підвищення енергоефективності були визнані одними із пріоритетів збереження енергії та сталого використання енергетичних ресурсів.
Аналіз проведених витрат на заходи з енергозбереження показує їх низьку ефективність. У бюджетній сфері на рівні головних розпорядників коштів відсутній комплексний підхід до вирішення проблем енергозбереження. Згідно існуючої на сьогодні практики, кошти галузей на заходи з енергозбереження розпорошуються невеликими сумами по багатьох об’єктах, що у свою чергу, не дає економічного ефекту від їх використання.
За оцінками як вітчизняних, так і закордонних експертів, потенціал економії електроенергії в будинках і спорудах дорівнює 50 – 65 %, а теплової енергії –  50 %.
У порівнянні з країнами ЄС, витрати енергії для опалення в Україні є у 2 – 3 рази вищими. При цьому втрати теплової енергії будинком, а також потенціал енергозбереження сьогодні має  такий розподіл :
- зовнішні стіни – 40 % (потенціал економії – 70 %);
- вікна, двері – 25 % (потенціал економії – 50 %);
- вентиляція – 15 % (потенціал економії 65%);
- гаряча вода – 10 % (потенціал економії – 30 %);
- дах, підлога – 8 % (потенціал економії – 50 %);
- трубопроводи, арматура – 2 % (потенціал економії 35%).
Ураховуючи загальну кількість будинків і споруд та питомі витрати енергії на їх теплозабезпечення, необхідно приділяти величезну увагу теплоізоляції і енергозбереженню. Наприклад, витрати на опалення 1 м2 в Німеччині й Україні за діючими нормами відносяться як 1:1,6, а фактично як 1:3.
У 2010 році МГЕО «Наш дім – Манява» на черговому засіданні зборів організації затвердила нову стратегію «Стале використання енергоресурсів та енергозбереження на 2010 – 2014 роки». Реалізація цієї стратегії триває до сьогоднішнього часу. Протягом 3-х років організацією реалізовано 5 проектів у галузі енергозбереження.
У грудні місяці 2013 року завершено реалізацію проекту «Впровадження енергозберігаючих заходів в Гутянській ЗОШ І-ІІІ ст..». Основна мета проекту полягала у підвищенні енергоефективності в Гутянській ЗОШ І-ІІІ ст. шляхом в встановлення енергозберігаючих вікон. Так в рамках його реалізації встановлено 20 металопластикових вікон у приміщенні Гутянської ЗОШ І-ІІІ ст. 
Реалізація проекту здійсненна в рамках проекту «Карпатська мережа підтримки розвитку місцевих громад», який реалізується  Асоціації органів місцевого самоврядування  «Єврорегіон Карпати – Україна» за фінансової підтримки Посольство Фінляндії в Україні.
Загальна сума проекту 49 тис. грн., з них 24 тис. внесок місцевої громади. 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /