МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Випромінювання і люди

Випромінювання і люди

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

     Людина в великому місті - істота піддослідна. Як показують дослідження жителі міст нерідко дихають повітрям, що містить шкідливі для здоров'я домішки; п'ють воду, яка часом не відповідає гігієнічним вимогам, - з забрудненої водою в  організм потрапляють радіонукліди, важкі метали, отрути, токсини і
вірусні інфекції. Плюс електро випромінювання від ліній електропередач, від  метро, шкідливі виділення від багатьох далеко не екологічних будинків,  побудованих з бетону та різних хімічних матеріалів, від асфальту…

Додайте сюди побутові та інші прилади, комп'ютери,  мобільні телефони ... І ми отримаємо майже газову камеру, де виживає  тільки найсильніший.

Як наслідок - у людини знижується імунний захист, його дошкуляють  вірусні і бактеріальні інфекції, хронічні захворювання дихальних  шляхів та інше. Люди все більше хворіють, не завжди розуміючи, чому  "без причини" у них розколюється голова, колотить серце, здають  легені, нерви.

Як позбуватися від шкідливого впливу оточили людини "зручностей"?  
     На жаль, людина, що отримала завдяки технічному прогресу так багато  полегшення, в тому числі у побуті, тепер змушена розплачуватися за це
своїм здоров'ям. Найважливіші супутники прогресу стали і потужними  забруднювачами навколишнього середовища. На думку фахівців, найбільший удар по організму людини  наносять радіохвилі. Людині від них особливо погано: може бути безсоння, запаморочення, боліти голова, порушена навіть психіка: більш часті нервові зриви, дратівливість, інші симптоми порушення психічних процесів.

 Мікрохвильова піч, так полюбилася особливо городянам, створює навколо себе низькочастотне (потенційно шкідливе) магнітне  поле. Навіть при захисною металевою сіткою перебувати довго і дуже близько від неї (в межах 1,5 м) небезпечно. Щоправда, приготовлена таким  чином їжа, якщо піч справна і має добрий захист, зберігає  свої корисні властивості.

 Магнітофони (програвачі, різні акустичні системи) теж  утворюють навколо себе магнітне поле. І безпечно перебувати від них  можна тільки на відстані приблизно двох метрів. Небезпечні навіть фен  і електробритва, але благо людей користується ними короткий час.

Стільникові телефони, плеєри - їх людина не тільки завжди носить при собі,  але й на собі. Як мінімум (і це доведено дослідженнями) вони здатні  погіршити слух. Але страшніше опромінення, наприклад, мобільником (що теж
доведено) саме у випадку тривалих і частих розмов протягом доби. Фахівці радять не носити мобільний телефон на шиї, в задній кишені штанів, а при розмові тримати якомога далі ... від голови, що, погодьтеся, просто нереально.

 Комп'ютер. Доведено: комп'ютери (всі без винятку), включаючи і  ноутбуки, є джерелами електромагнітного випромінювання. Тому працювати на них треба не більше чотирьох годин на добу. Ні в якою випадку не тримати включеними, якщо робота закінчена, не встановлювати їх у спальні. А вагітним краще взагалі виключити роботу на комп'ютері: медичні дослідження говорять про те, що магнітні поля дуже  шкідливо діють навіть на ембріон на самій ранній стадії його розвитку.

Найбільш шкідливе випромінювання йде від монітора. Тому, вибираючи
комп'ютер, треба звернути увагу, наскільки він відповідає сучасним  стандартам, і що у нього "низьке випромінювання", а не "радіація".
     Найпростіше, звичайно, повірити в те, що від електромагнітного  випромінювання при роботі за комп'ютером "рятує кактус, що поглинають  шкідливі випромінювання та розсіюють небезпечну для здоров'я енергію ". І --  поставити цю рослину поруч з монітором. Але є і більш важливі  гігієнічні вимоги до роботи за комп'ютером, які треба  обов'язково дотримуватися. Стіл, на якому встановлено монітор, повинен  бути не уже 60-80 см. Комп'ютер від комп'ютера повинен розташовуватися на  відстані метра. А от задній його частини до наступного комп'ютера  повинно бути не менше двох метрів. В офісі ідеально встановлювати  комп'ютери по периметру.

 Сидіти краще на підйомно-поворотному стільці, на якому можна  регулювати висоту та кут нахилу сидіння і спинки. Світло на екран  монітора повинен падати збоку. Положення рук над клавіатурою має  бути як при грі на піаніно: ніби ви тримаєте яблуко. Пальці повинні  бути розслаблені, щоб у них не порушувалося кровообіг. Очі від  монітора - на відстані мінімум 50 см, тому що робота перед  екраном вкрай утомлює очі.

  Гімнастика для очей:

 Гігієніст наполягають: після години роботи за комп'ютером обов'язково
повинна бути перепочинок. Для того, щоб зняти напруження очей, досить зробити  хоча б кілька простих вправ.

Закрити очі, на рахунок 1-4 сильно напружитися очні м'язи. Розкрити
очі, розслабити м'язи (4-5 раз).  Підійти до вікна, подивитися вдаль на рахунок 1-6, закрити очі (4-5 разів) Подивитися на кінчик носа на рахунок 1-4, потім перевести погляд вдаль на  рахунок 1-6 (4-5 разів).

 Дитина і комп'ютер - тема особлива. Поки мало хто б'є тривогу про
небезпеки для дітей цієї "іграшки". Але від того проблема не стає  менш актуальною. У світі нею давно займаються лікарі, соціологи,  психологи. До речі, у психологів набагато більш серйозні претензії до  повальне захоплення дітей комп'ютерними іграми, ніж у дитячих лікарів.
Висновок психологів: комп'ютер не дає дітям розвивати фантазію: вони  менше знаходяться наодинці з собою, і це не дозволяє їм уявляю  себе героями казок. Адже комп'ютерні ігри дають дітям готову  реальність, і їм нема чого щось там моделювати самим. І висновок лікарів  НЕ утішає: діти, які грають за комп'ютером, швидше стомлюють, частіше  страждають головними болями, набагато частіше стають замкнутими, ніж їх однолітки.
     Телевізор. Дійсно, це широке вікно у світ. Але й тут гігієніст,  медики, епідеміологи непохитні та пропонують дотримуватися важливих норм.
На думку фізіологів, навіть просто надмірне сидіння перед екраном телевізора стає причиною стресів. Плюс емоційне напруження  від перегляду несучих явний негатив передач. Велике навантаження лягає і  на зір. Безперервне сидіння біля телевізора дітей не тільки пригнічує  їх психіку, але й виробляє звичку нічого не робити.

  Поради фізіологів: якщо звичка до перегляду безлічі телепередач
вже, що називається, в крові, треба час від часу давати тілу  розминку. Наприклад, хоча б побігати навколо крісла, зробити декілька  нахилів, помахати руками, ногами.

НЕ слід їсти під час телепередачі. Смачна їжа і телевізор – поєднання приємне, але для травної системи шкідливий: засвоєння їжі, коли увагу відвернути від їжі, не найкраще. Не можна дивитися телепередачі в повній темряві, в кімнаті повинно горіти світло. Відстань від очей до екрану має приблизно в п'ять разів перевищувати довжину діагоналі екрану. Зображення повинно бути на рівні очей.

Увечері, перед сном, після перегляду передач бажано здійснити  півгодинну прогулянку.

 Те, що будуються житлові будинки не завжди екологічні, знають не тільки
епідеміологи та спеціалісти. Наприклад, азбест небезпечний розвиток  онкологічних захворювань. Ковролін - не тільки гарний збірник для  пилу, але і розсадник мікроскопічних кліщів. Багато  дерев’яних плит, які використовуються для обробки кімнат і  виготовлення меблів, містять високотоксичні речовини - фенол, формальдегід, аміак.

 Особливо, якщо їх пошкоджений захисний шар, виділяють в повітря продукти свого розпаду. А улюблені небідних  населенням поліпропіленовий ворсовий палас й килими виділяють випаровування отруйної речовини формальдегіду. До того ж хімічні складові в такої "краси" накопичують статичну електрику, яка, розряджаючись, може призвести до розладів нервової системи людини.
Бетонні плити, з яких будують будинки (а також шлакоблоки і полімербетон), виділяють ізотопи газу радону. Рівень його змісту залежить від будівельного матеріалу. Мінімальна його кількість міститься у лісі і червоній цеглі,

До того ж бетонні стіни в нових будинках з кімнатного повітря активно поглинають вологу. Результат: захворювання верхніх дихальних шляхів, сухість шкіри,  ламкість волосся.

 Поради гігієністів: від радону і летких органічних полімерів, що  виділяються з бетонних стін, захистом можуть служити щільні паперові шпалери, клейова фарба (в кілька шарів), регулярне провітрювання кімнат. Особливо це важливо для мешканців перших поверхів –  радонових газів більше йде з підвальних приміщень. Нерідко захворювання на рак легень викликають саме підгрунтовим виділення радону. Щоб якось захистити себе від цієї біди, покриття підлог на
перших поверхах таких будинків треба робити як можна більш герметичними. А
проти сухості повітря в квартирах частково рятують звичайні ємності з
водою, що поміщаються під батареями, а також великі акваріуми, розвішані по квартирі мокрі простирадла.

 Добре оздоровлює атмосферу в таких квартирах кімнатні рослини, які поглинають шкідливі речовини, виділяють кисень, надають бактерицидну дію на повітря, зволожують його. Квіти особливо добре тримати на кухні - за визначенням самої екологічно забрудненої території.

 


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /