МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Планувальна структура міста і його функціональне зонування.

Планувальна структура міста і його функціональне зонування.

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Планувальна структура міста – це взаємне розташування основних функціональних зон і систем зв’язків між ними. По суті, це основа міста, яка визначає  транспортну силу, зовнішній вигляд міста і відображається в його генеральному плані.
Сільбищна зона – територія, яка призначається для житла. В її  межах розташовуються мікрорайонами і житлові квартали, культурно-побутові підприємства, окремі не шкідливі виробництва, площі, об’єкти, озеленення, склади, транспортні об’єкти, резервні території.
Промислова зона включає промислові підприємства, культурно – побутові установи, що їх обслуговують, площі, зелені насадження.
Санітарно – захисні зони – зелені насадження завширшки 50 – 1000 м, які захищають сільбищні території  від шкідливого впливу промисловості і транспорту.
Транспортна зона – об’єкти зовнішнього транспорту (водного, повітряного, залізничного).
Складська зона – територія різного роду складів.
Розрізняють такі форми планувальної структури: розчленовані, розосередженні з переважаючим районом і лінійну.
В містах є об’єкти, які населення відвідує найчастіше. Їх називають міськими центрами тяжіння – це промислові підприємства, установи, об’єкти культурно-побутового обслуговування, вищі навчальні заклади, спортивні комплекси, парки культури і відпочинку, вокзали тощо.
Вищим елементом планувальної структури є загальноміський центр, який найчастіше розташовуються у центрі території міста на перетині голвних планувальних осей. У найбільших містах планети, де дуже високий рівень автомобілізації, важливою проблемою є транспортне розвантаження центру.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /