МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » З-за стресових ситуацій рослини виділяють більшу кількість парникових газів

З-за стресових ситуацій рослини виділяють більшу кількість парникових газів

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

            Виявляється, не тільки людина піддається стресам. Канадські вчені з'ясували, що рослини з-за стресових ситуацій виділяють підвищену кількість парникових газів. Підвищена температура повітря, часті посухи, інтенсивне опромінення ультрафіолетовими променями призводять до того, що рослини виділяють газ метан, який може значно прискорити процес глобального потепління клімату на нашій планеті.

Парниковий газ метан в 23 рази сильніше вуглекислого газу. Зараз кількість метану в атмосфері незначна, однак, вчені побоюються, що танення вічної мерзлоти в полярних районах, де величезні запаси метану зберігаються у вигляді газогідратов, по мірі потепління клімату призведе до великих викидів цього газу в атмосферу. Ми вже розповідали про те, до чого може призвести танення вічної мерзлоти - Затоплення тундри збільшить виділення парникових газів на планеті.

"Більшість кліматологів при вивченні впливу глобального потепління на рослини звертали увагу на зміну лише одного фактору. Ми спробували врахувати зміна відразу декількох кліматичних параметрів, як це відбувається в реальній ситуації", - сказав професор Девід Рейд (David Reid) з Університету Калгарі в Канаді, слова якого наводить прес-служба університету Калгарі.

Вчені вивчали у своєму дослідженні зростання деяких важливих канадських сільськогосподарських культур - бобів, соняшника, канола, вівса, гороху та пшениці, які піддавалися різних комбінаціях несприятливих кліматичних факторів.

Як з'ясувалося, при впливі на рослини несприятливих кліматичних умов рослини починали значно більше виділяти метану. Так само в стресових ситуаціях ріст і біомаса рослин в деякій мірі скорочуються. Вчені вважають, що в стресових ситуаціях рослини являють собою дуже важливий "каталізатор" глобального потепління клімату на планеті.

Вчені мають намір також вивчити ріст рослин в умовах підвищеного вмісту CO2 в атмосфері, так як відомо, що підвищені концентрації вуглекислого газу пом'якшують вплив несприятливих факторів на ріст і розвиток рослин.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /