МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Соколи

Соколи

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

СапсанСоколи належать  до ряду хижих птахів. На нашій планеті родина соколиних нараховує 58 видів, які  поширені повсюди  за винятком Антарктиди. На Україні зареєстровано – 8 видів соколів: сапсан, боривітер, балабан,  кречет, чеглик, кібчик, деребник степовий.

Сапсан і балабан занесені до Червоної книги України. Самка і самці мають однакове забарвлення. Розміри середні від 0,15 до 2,0 кг. Живляться твариною їжею, яку здобувають  на льоту.

Це корисні птахи і  підлягають охоронні та ретельному збереженню, особливо це стосується  сокола – сапсана. З цим птахом у людини велика дружба, тому, що з ним люди ходили на полювання.

Сапсан – великий сокіл, масою до 1,5 кг. Самка  майже на одну третину більша від самців. Свої гнізда сапсани не будують, а використовують старі гнізда круків. Інкубація   триває чотири тижні. Самець і самка при насиджені – чергуються. Пташенята напівгніздові, зрячі і вкриті пухом. Починають літати і здобувати їжу у півторамісячному віці. При полюванні соколи орієнтуються зором. Сапсан бачить здобич за кілометр. Атакує  свою жертву з швидкістю  70 – 100 м/сек., чітко її бачить.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /