МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Гігантські блискавки можуть досягати 80 кілометрів у висоту.

Гігантські блискавки можуть досягати 80 кілометрів у висоту.

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Вчені вперше виміряли силу блискавок, які на відміну від звичних б'ють не в землю, а у верхні шари атмосфери; сила цих блискавок еквівалентна найсильнішим штормовим розрядами, а висота сягає 80 кілометрів над землею, повідомляють автори відкриття у своїй статті в журналі Nature Geoscience.

Вперше блискавки, що б'ють угору, були виявлені в 2003 році, проте їх потужність до останнього часу залишалася невідомою. Дослідник з Університету Дюка в США Стівен Каммер (Steven Cummer) і його колеги стали першими, кому вдалося виміряти силу подібного розряду, що трапився під час тропічного шторму у Крістобаль влітку минулого року.

"До цих пір нікому з дослідників не вдавалося опинитися поблизу від такого грозового розряду, маючи під рукою відповідне для таких вимірів радіоустаткування. Ми не знали, зникають такі блискавки, не залишаючи й сліду, або вони здатні перенести значний заряд у верхні шари атмосфери" , - сказав Каммер.

Спалах, який вдалося засікти вченим, зародився в хмарі на висоті 14 кілометрів над землею і поширився на 75 кілометрів вгору. Так як атмосфера на таких висотах набагато краще проводить електрику за рахунок іонізації космічними променями, блискавка змогла виділити 144 кулон електричного заряду всього за секунду.

Це значення еквівалентно найсильнішим блискавкам, що б'є в землю. На думку авторів статті, такі розряди під час грози можуть змінити розвиток катаклізму й істотно вплинути на кількість звичайних блискавок під час грози або шторму.

Помітити ці зміни під час шторму у Крістобаль вченим не вдалося, ймовірно, через гігантських розмірів шторму. Виміряні командою Каммера блискавки є одним з цілої низки раніше невідомих атмосферних явищ, що були виявлені лише в останні роки досліджень.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /