МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Штучний ліс врятує Землю

Штучний ліс врятує Землю

13.12.2017 / Коментарів: 1 / Категорія: / Добавив: Гість

100 тисяч "штучних дерев" допоможуть уловити вуглекислий газ з атмосфери і врятувати нашу планету від неминучої загибелі. Штучний ліс може стати реальністю в найближчих 10-20 років, стверджують експерти.

Використовувати такі дерева пропонує один з трьох гео-інженерних проектів, які вчені з британського Інституту інженерів-механіків визнали придатними для практичної реалізації. У своєму звіті вони стверджують, що без геоінженерії, яка ставить перед собою завдання штучного поліпшення клімату, буде неможливо запобігти небезпечним глобальним кліматичним змінам. У документі міститься дорожня карта по "декарбонізації" глобальної економіки на 100 років вперед.

"Не панацея"

Як вказав один з авторів звіту Тім Фокс, не слід вважати, що геоінженерія сама по собі зможе запобігти змінам клімату. У інтерв'ю Бі-бі-сі він вказав, що вона повинна доповнювати інші зусилля по зниженню викидів вуглекислого газу. Багато вчених вважають, що якщо за найближчі кілька десятиліть не вдасться скоротити шкідливі викиди, в атмосфері накопичиться надто багато двоокису вуглецю і глобальне потепління стане неминучим.

Автори звіту пропонують використовувати геоінженерію в короткостроковій перспективі, аби виграти час. Але вони вказують, що в довгостроковій перспективі для планети життєво необхідно скоротити шкідливі викиди. Як пояснює Нем Вон з університету Східної Англії, в документі описана геоінженерія двох типів.

"Перший намагається охолодити планету, шляхом віддзеркалення деякої частини сонячного світу. Проте це не вирішує, а лише маскує проблему, — сказав він. — Другий тип — це видалення вуглекислого газу з атмосфери".

Сотні рішень

Автори звіту вивчили сотні різних пропозицій і з них виділили три головних, які вони вважають придатними до реалізації при нинішній технології. Це — штучні дерева, фотобіореактори і віддзеркалення сонячних променів.

"Вже є прототипи штучних дерев. Вони виконані на дуже високому технічному рівні, — розповів Тім Фокс. — Їх можна буде вже у відносно недалекому майбутньому запустити в масове виробництво і почати встановлювати на місцях". Ці дерева уловлюватимуть вуглекислий газ через фільтри, і звідти він передаватиметься в спеціальні сховища. Автори звіту рекомендують зайнятися розробкою інфраструктури для зберігання вуглекислого газу. Прототип штучного дерева має розміри вантажного контейнера і може видаляти з атмосфери в тисячі разів більше вуглекислого газу, ніж справжні дерева.

Іншим методом видалення вуглекислоти з повітря є установка на будівлях фотобіореакторів — прозорих ємностей з водоростями, які уловлюватимуть вуглекислий газ в процесі фотосинтезу.

Третій проект пропонує знижувати сонячне випромінювання шляхом віддзеркалення сонячного світла. У звіті говориться, що найпростіший спосіб полягає у використанні на дахах матеріалів, що відзеркалюють.

Автори звіту підкреслюють, що всі ці пропозиції вимагають додаткових досліджень. Вони призвали британський уряд виділити 10 млн фунтів (16,6 млн доларів) для оцінки ефективності, риски і витрат на геоінженерію. "Ми твердо віримо, що пропоновані нами методи практичної геоінженерії потрібно реалізувати на практиці, і вони повинні стати частиною нашого життя в найближчих 10-20 років", — сказав Тім Фокс.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /