МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Право постійного землекористування

Право постійного землекористування

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

         Право землекористування  в об’єктивному значенні розглядається як сукупність правових норм, які регулюють суспільні земельні відносини у сфері використання, відтворення та охорони земель, визначають суб’єктивний та об’єктивний склад, особливості використання різних земельних ділянок на юридичному титулі права землекористування, закріплюють права та обов’язки землекористувачів, підстави набуття та припинення земельної  право суб’єктивності  осіб щодо конкретних земельних ділянок.

            Право постійного користування  земельною ділянкою – це різновид права користування земельною ділянкою, коли об’єкти використовують надані їм земельні ділянки без заздалегідь визначених термінів.

            Зміст права користування полягає у можливості отримання корисних  властивостей земельної ділянки, тобто можливості її господарського використання з метою отримання прибутку або задоволення  власних потреб.

            Насамперед слід зазначити, що право землекористування є не тільки правом, а й обов’язком землекористувача. Усі землекористувачі  зобов’язані використовувати земельні ділянки за цільовим призначенням. Землекористувачі мають право: самостійно господарювати на землі;  використовувати в установленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці  загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові угіддя, водні об’єкти, а також інші корисні властивості землі; споруджувати житлові будинку, виробничі та інші будівлі й споруди тощо.

             Відповідно до статті 92 Земельного кодексу України право постійного користування  земельною ділянкою  може набуватися за рахунок земельних ділянок, що перебувають  у державній або комунальній власності. Право постійного користування  земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності мають підприємства, установи, організації, що належать до державної та комунальної власності.   Земельний кодекс України встановлює єдиний виняток набуття права постійного користування  земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності недержавними суб’єктами. Таким правом наділені громадські організації   інвалідів України, їх підприємства, установи та організації, загальні засади діяльності яких визначені у Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /