МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Порядок передачі земельних ділянок в оренду.

Порядок передачі земельних ділянок в оренду.

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

           Передача земельних ділянок в оренду здійснюється в порядку, передбаченому процесуальними нормами та Земельним кодексом України. Провадження у відносинах, що здійснюються при передачі в оренду земельних ділянок, що перебувають у державні або комунальній  власності, виникають між орендарями, тобто особами, які мають право на одержання  земельної ділянки в оренду, й  орендодавцями, тобто власниками землі: громадянами і юридичними особами, а також органами місцевого самоврядування, що представляють суб’єкти права державної власності та права  комунальної власності на землю.

          Орендарі набувають право на оренду земельної ділянки на підставах і в порядку  передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про оренду землі». Орендодавець за плату передає орендареві  на підставі договору оренди земельної ділянки у володіння і користування для господарського використання  на обумовлений договором строком.

          Підставою для укладання договору оренди і набуття права на оренду земельної ділянки, що перебуває у державній або комунальній  власності, є рішення орендодавця. У разі набуття права на оренду земельної ділянки на конкурсних засадах підставою для укладання договору оренди є результати конкурси чи аукціони.

          Договір оренди земельної ділянки укладається у письмовій формі. Невід’ємною частиною договору оренди є:

1)  Об’єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки). Це означає, що в оренду може передаватися лише земельна ділянка, яка відведена власникові в натурі (на місцевості) і на яку громадянину чи юридичній особі видано державний акт на право власності на земельну ділянку;

2)  Термін Договору оренди;

3)  Орендна плата (розмір, індексація, форма платежу, термін та порядок внесення);

4)  Цільове призначення земельної ділянки, умови використання і зберігання якості землі;

5)  Умови повернення земельної ділянки орендодавцеві;

6)  Існуючі обмеження й обтяження щодо використання земельної ділянки.

          Особа, яка бажає одержати земельну ділянку в оренду із земель державної та комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування заяву. Укладений Договір оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. Факт державної реєстрації засвідчується печаткою реєструючого органу з підписом уповноваженої особи та зазначенням дати реєстрації на всіх примірниках договору.

          Відсутність у договорі оренди однієї з істотних умов є підставою для відмови його державної реєстрації,  а також для визнання договору оренди  недійсним відповідно до законів України. Згідно зі статтями 17 – 20 Закону України «Про оренди землі»  орендар має право приступати до використання земельної ділянки після державної реєстрації договору оренди та підписання акту прийомки – передачі ділянки.

Відповідно до статті 124 Земельного кодексу України (із змінами) набуття права оренди земельних ділянок здійснюється виключно на аукціонах, крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб, і в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі.

На сьогоднішній день проведення земельних аукціонів та надання земельних ділянок на умовах оренди визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.08 № 90 «Деякі питання проведення земельних аукціонів», якою затверджено Порядок проведення земельних аукціонів.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /