МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Продаж земельних ділянок

Продаж земельних ділянок

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

        Продаж земельних ділянок включає у себе комплекс послідових дій, які мають виконати продавець і покупець у процесі відчуження земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб. Стаття 128 Земельного кодексу України регулює в основному  договірний порядок продажу земельних ділянок громадянам і юридичним особам.  Громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні  земельної ділянки у власність, подають заяву до місцевого ради, які виступають  продавцями земельних ділянок.

          У заяві громадянина України – суб’єкта підприємницької діяльності зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія і номер, коли і ким виданий, місце проживання), ідентифікаційний код. У заяві зазначаються бажане місце розташування земельної ділянки, цільове призначення та її розмір.

          У клопотанні юридичної особи  України вказуються найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, організаційно-правова форма, ідентифікаційний код. До заяви додаються такі документи:

- державний акт на право постійного користування  земельною ділянкою чи договір оренди землі;

-  план земельної ділянки та документ про її надання у разі її відсутності;

- свідоцтво про реєстрацію суб’єкта підприємницькою діяльністю;

          Визначення вартості земельної ділянки, що підлягає  продажу здійснюється на підставі її експертної грошової оцінки. Проведення такої оцінки є обов’язковою  умовою додержання законності при відчуженні земельної ділянки. На підставі експертної грошової оцінки органи державної влади та органи місцевого самоврядування  визначають вартість земельної ділянки, а також встановлюють  і затверджують ціну продажу земельної ділянки, яка може бути меншою чи більшою від її ринкової  вартості.

          Договір купівлі продажу земельної ділянки укладається між продавцем і покупцем відповідно до вимог чинного законодавства у письмовій формі на підставі рішення продавця. Договір купівлі – продажу земельної ділянки підлягає нотаріальному посвідченню. Документ про оплату є підставою для видачі державного акта на право власності на земельні ділянку  та її державної реєстрації.

           Продавець може відмовити у продажу земельної ділянки з таких підстав:

-         подання заяви на придбання земельної ділянки у власність особою, яка не може набувати право власності на землю;

-         не подання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу земельної ділянки;

-         виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;

Рішення про відмову у приватизації земельної ділянки, а також залишення без розгляду заяви може бути оскаржено у судовому порядку.  Кошти одержанні від продажу земельних ділянок державної та комунальної власності, розподіляються і використовуються відповідно до Закону України «Про Державний бюджет». Продаж земельних ділянок може відбуватися на умовах аукціону. На сьогоднішній день проведення земельних аукціонів та надання земельних ділянок на умовах оренди визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.08 № 90 «Деякі питання проведення земельних аукціонів», якою затверджено Порядок проведення земельних аукціонів. Умови продажу, оголошені перед проведенням аукціону, при укладенні договору купівлі-продажу земельної ділянки зміні не підлягають.

Замовник аукціону має право відмовитися від його проведення не пізніше, ніж за десять днів до його початку з обов'язковим негайним розміщенням в друкованих засобах масової інформації, у яких публікувалось оголошення про проведення аукціону, офіційного повідомлення про його скасування із зазначенням причини.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /