МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Теплий клімат вкорочує життя холоднокровних тварин.

Теплий клімат вкорочує життя холоднокровних тварин.

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Холоднокровних тварини, такі як риба, земноводні, ракоподібні та ящірки, живуть довше у високих широтах, а не в тропіках і на екваторі з-за більш низьких температур, впевнені автори дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Ця закономірність справедлива для всіх видів холоднокровних, середня тривалість життя яких може становити від декількох діб до декількох століть.

"Ми були заінтриговані тим фактом, що прісноводні перлинні молюски в річках і озерах Іспанії мають тривалість життя максимум 29 років, тоді як у Росії такі молюски живуть до 200 років. Нам було цікаво, чому порівняно невелика різниця в географічній широті, на якій живуть ці тварини, 43 і 63 градусів північної широти відповідно, призводить до таких вираженим розбіжностей, "- сказав професор Стефан Манча (Stephan Munch), провідний автор публікації, слова якого наводить прес-служба Університету стогін-Брук в Нью-Йорку, США.

Гіпотетично такі відмінності в тривалості життя можуть бути пояснені локальними адаптації тварин або відмінностями в доступності їжі та кількість хижих видів в кожному конкретному ареалі існування, однак автори статті спробували знайти універсальний температурний параметр, що описує відмінності в тривалості життя всіх 90 видів, включених в аналіз.

Вчені простежили за тим, як змінюється тривалість життя наземних, прісноводних і морських холоднокровних організмів у різних кліматичних зонах, причому в аналіз були включені як короткоживучі види із середньою тривалістю життя в 11,6 дня (веслоногі рачки), так і довгожителі серед  них холоднокровно - перлинні молюски, що живуть у середньому 74 роки.

 В результаті такого детального та всебічного аналізу вчені встановили, що температура клімату в тій чи іншій зоні є головним параметром, що визначає тривалість життя холоднокровних, причому, залежність ця є експонентний.

Ця закономірність вписується в так звану метаболічну теорію екології, згідно з якою параметри життєвої активності індивідуальної особи та цілої популяції, поширеність виду та інші екологічні процеси можуть з певною точністю бути передбачені на підставі розмірів тіла тварини і його температури.

Експонентний закон скорочення тривалості життя холоднокровних тварин від температури може пояснюватися експонентною залежністю швидкості більшості хімічних і біохімічних реакцій від температури.

"Можна уявити собі тварину як абстрактну хімічну колбу, в якій протікають хімічні реакції. Збільшення температури призводить до прискорення реакцій, що призводить і до скорочення тривалості життя", - прокоментував Сантьяго Салінас (Santiago Salinas), співавтор статті.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /