МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Затоплення тундри збільшить виділення парникових газів на планеті

Затоплення тундри збільшить виділення парникових газів на планеті

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Учені спростували помилкове твердження про те, що затоплення тундри здатне зупинити процес вилучення вуглецю з ґрунту. Виявилося, що затоплення тундри навпаки стимулює виділення вуглекислого газу. Про своєму дослідженні автори роботи розповіли на щорічній зустрічі американського екологічного товариства (Ecological Society of America).

Через глобальне потепління клімату і по мірі зростання середньорічних температур, і як наслідку - танення вічної мерзлоти, вуглець, який у величезних кількостях приховує в собі тундра, потрапляє в атмосферу у вигляді вуглекислого газу. Вуглецеві гази виробляють бактерії,  що живуть у ґрунті тундри. Раніше вважалося, що шар води буде перешкоджати проникненню в грунт кисню, необхідного для життєдіяльності аеробних бактерій, що виділяють небезпечні гази.

Тепер же вчені з'ясували, що затоплена тундра виділяє більшу кількість вуглекислих газів ніж суха. Вчені провели експерименти на ділянці озера на Алясці.

 За допомогою пластикових дамб досліджувану ділянку розділили на три частини. Воду з центральної третини автори перенесли в північну третину, а південну залишили недоторканою в якості контролю. Вчені вимірювали рівні CO2 і CH4, які виділяються кожній з частин. Виявилося, що більше всього вуглекислого газу виділяє північна частина.

Вчені вважають, що при затоплення тундри анаеробні бактерії, які виділяють небезпечні вуглецеві гази, посилено розмножуються. А для анаеробних бактерій, на відміну від аеробних, кисень для розвитку не потрібен. Крім того, вчені довели, що виділення метану залежить від товщини водного покриття грунту. А найбільшу кількість цього газу вивільняється, коли земля лише злегка покрита водою.

 Дані дослідження показують помилковість раніше озвучених наслідків глобального потепління клімату в арктичному регіоні. Як виявилося, дослідники поки далекі від дійсного розуміння того, як позначиться глобальне потепління в північних широтах.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /