МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Миру загрожують кліматичні воїни

Миру загрожують кліматичні воїни

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Зміна клімату поставить світ перед новими стратегічними проблемами.

Експерти в Пентагоні й американських спецслужбах прогнозують, що в найближчі десятиліття Вашингтону, можливо, потрібно буде посилати військових в різні регіони не заради повалення диктаторів та знищення передбачуваного зброї масового знищення, а щоб боротися з наслідками природних катаклізмів.

Згідно з висновками, зроблених в ході військових ігор та аналітичних досліджень в США, в найближчі 20-30 років ряд регіонів зіткнуться з нестачею продовольства, кризами, спровоковані нестачею води, і катастрофічними повенями.

Ці викликані зміною клімату катаклізми можуть зажадати гуманітарного чи військового втручання США, пише сьогодні "Незалежна газета".

Найбільш уразливими регіонами, як зазначила вчора New York Times, експерти називають Африку на південь від Сахари, Близький Схід, Південну і Південно-Східну Азію.

 Один з потенційних сценаріїв реагування, який вже відпрацьовується в Америці, передбачає руйнівну повінь у Бангладеш, в результаті якої сотні тисяч біженців попрямує до сусідньої Індії, спровокувавши релігійний конфлікт, поширення заразних захворювань і підірвавши можливості індійської інфраструктури.

Поява прогнозу аналітиків щодо наслідків зміни клімату для національної безпеки США, зокрема, покликане забезпечити проходження в Сенаті Конгресу США пакету законів у сфері клімату та енергетики, який палата буде обговорювати у вересні.

Як нагадує "НГ", у своїй статті колишній генеральний секретар Ради ЄС Хав'єр Солана в 2008 році виділив три загрози міжнародної безпеки з-за зміни клімату. По-перше, конфлікт з-за ресурсів, особливо в тих випадках, де доступ до них політизований. Скорочення орних площ, повсюдний брак води, скорочення запасів їжі, особливо риби, посилення повеней і тривалих засух - число цих явищ зросте у багатьох регіонах.

 Друга загроза - посилення міграції. ООН прогнозує, що до 2020 року "екологічні" мігранти будуть обчислюватися мільйонами. Такі масові міграційні потоки, імовірно, збільшать число конфліктів в регіонах транзиту та осідання. Це може призвести до посилення напруженості між різними етнічними та релігійними групами і політичного радикалізму.

По-третє, що буде з нафтою, газом і рибними ресурсами, якщо кордони і території змінюються? Збережуться чи права і обов'язки у країни, яка втратила сухопутну територію, що, згідно із прогнозами, відбудеться з низкою островів у Тихому океані? Що буде, якщо Північно-Західний прохід стане судноплавним у будь-який час року? "Якщо підійти до цього з розумом, такий поворот обіцяє величезні можливості. Але відсутність схваленого міжнародного механізму з вирішення територіальних претензій, як у випадку з Арктики, політична напруженість збільшиться", - писав Солана.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /