МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Екологічна загроза нависла над тайговими лісами

Екологічна загроза нависла над тайговими лісами

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Останній незайманий тип лісів на земній кулі - тайга, яка покриває значні території Росії, Канади, Аляски і скандинавських країн і відіграє важливу роль у згладжуванні парникового ефекту і потепління клімату, перебуває під загрозою деградації і скорочення, вважають автори дослідження, опублікованого в журналі тенденції в екології та еволюції.

Тайга становить приблизно третину всіх лісів планети. Вона поглинає значні кількості вуглекислого газу з атмосфери. На сьогодні тайга залишилася останнім типом лісів, практично не порушених діяльністю людини, головним чином, через її суворі кліматичні умов, малопридатних для життя людей.

"Протягом усього ходу історії тайгові екосистеми знаходилися під впливом тільки нашестя комах або спалахів лісових пожеж - ці два чинники природним чином впливали на площі тайгового лісу. Однак вплив людини останнім часом стає все помітніше у міру зростання потреб людини в ресурсах. Вирубка лісу, видобуток корисних копалин і забудова тайгових регіонів призводить до помітного скорочення площі лісів і фрагментації лісових масивів ", - повідомив один з авторів дослідження, професор Ієн Уаркентін (Ian Warkentin) з Університету Меморіал у Канаді, слова якого наводить прес-служба австралійського Університету Аделаїди.

Основним рушійним фактором у деградації тайги є часті  лісові пожежі, які пов'язані як з освоєнням лісів людьми, так і з глобальним потеплінням клімату. При цьому основної шкоди лісам наноситься в результаті їх фрагментації на ділянки, розділені порожніми просторами. Такі ліси стають непридатними для життя великих лісових тварин.

Згідно статті, тільки 40% тайгових лісів по всьому світу залишилося в незайманому стані, при цьому найбільші втрати несуть російські ліси, значно скоротилися за площею і стали набагато більше фрагментованими, ніж кілька десятиліть тому.

Автори статті стверджують, що країни з тайговими лісами охороняють від незаконної вирубки менш 10% всіх лісів, за винятком Швеції, де цей показник становить 20%.

На думку вчених, тайгу скоро може спіткати та ж доля, що і ліси Амазонки, необоротно деградовані в результаті господарської діяльності людини.

 


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /